سازنده کلش آو کلنز بدون عرضه یک بازی جدید، ۸۱۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ سود کرد

کلش رویال و کلش آو کلنز دو قطب اصلی سودآوری بازی های موبایل هستند و سوپرسل، استودیو سازنده دو بازی، به لطف آن ها توانسته یک سال موفق دیگر را پشت سر بگذارد. با توجه به اطلاعات به دست آمده، در سال گذشته سوپرسل بدون عرضه یک بازی کامل توانست ۲ میلیارد دلار درآمدزایی کند […]

کلش رویال و کلش آو کلنز دو قطب اصلی سودآوری بازی های موبایل هستند و سوپرسل، استودیو سازنده دو بازی، به لطف آن ها توانسته یک سال موفق دیگر را پشت سر بگذارد. با توجه به اطلاعات به دست آمده، در سال گذشته سوپرسل بدون عرضه یک بازی کامل توانست ۲ میلیارد دلار درآمدزایی کند که در این بین، ۸۱۰ میلیون دلار آن سود بوده است.

انتشار آپدیت های متعدد، مهمترین دلیل موفقیت های ادامه دار کلش رویال و کلش آو کلنز به حساب می آید

البته عدم انتشار یک بازی جدید از سوی آن ها روی عملکرد کلی این توسعه دهنده تاثیر منفی گذاشته است. فنلاندی ها در سال ۲۰۱۶ که کلش رویال را منتشر کرده بودند، موفق به کسب ۲٫۳ میلیارد دلار درآمد و ۱ میلیارد دلار سود شدند. با این وجود به نظر می رسد که انتشار براول استارز (Brawl Stars) در چند ماه آتی دوباره ورق را برای این کمپانی برگرداند.

سوپرسل سال گذشته نسخه بتا براول استارز را به صورت محدود برای iOS منتشر کرد که با استقبال خیلی خوب بازیکن ها هم مواجه شد. هنوز تاریخ عرضه این عنوان مشخص نیست ولی احتمالا امسال بالاخره شاهد عرضه این بازی متفاوت از سوپرسل خواهیم بود.

بد نیست بدانید کمپانی معروف تنسنت (Tencent) که این روزها با نسخه های رسمی بازی PUBG روی موبایل دوباره سر و صدا به پا کرده است، در سال ۲۰۱۶ با پرداخت ۸٫۶ میلیارد دلار توانست ۸۴٫۳ درصد از سهام سوپرسل را به دست بیاورد. از طرفی سوپرسل اخیرا فعالیت های خود را نیز گسترش داده است.

آن ها سال گذشته بخش زیادی از استودیوی Space Ape Games را با پرداخت ۵۵٫۸ میلیون دلار به اختیار گرفتند. این توسعه دهنده انگلیسی پیشتر به خاطر ساخت بازی های موفق Transformers: Earth Wars و Fastlane: Road to Revenge مورد توجه قرار گرفته بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.