زالی: بازگشایی پارک‌‌ها پیام نادرستی به مردم مخابره کرد

فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران با بیان اینکه بازگشایی پارک‌‌ها یک پیام نادرست به مردم مخابره کرد، گفت: گزارشات میدانی حاکی از آن است که اکثر بوستان‌‌ها مملو از جمعیت بودند؛ حتی در شرایط عادی، در پارک‌‌ها امکان رعایت مسائل بهداشتی کمتر از منزل است

به گزارش تسنیم؛ دکتر علیرضا زالی در گفتگویی تلویزیونی با بیان اینکه بازگشایی پارک‌‌ها یک پیام نادرست به مردم مخابره کرد، اظهار کرد: در نتیجه این بازگشایی، این تصور به وجود آمد که شرایط کنترل اپیدمی در تهران فرق کرده است.

وی افزود: متأسفانه شاهد حضور پرشمار و کثیر افراد در مجموعه پارک‌‌ها و بوستان‌‌ها هستیم و گزارشات میدانی ما حاکی از این است که اکثر بوستان‌‌ها مملو از جمعیت بودند.

زالی تصریح کرد: حتی در شرایط عادی، در پارک‌‌ها امکان رعایت مسائل بهداشتی نسبت به منازل کمتر است و اکنون با توجه به مشکلاتی که ما در مجموعه پارک‌‌ها و بوستان‌‌ها داریم به خصوص مشکل سرویس‌‌های بهداشتی مشترک، کمبود آب و سایر مسائل، امکان اینکه بتوانیم شرایط مطلوب‌‌تر بهداشتی داشته باشیم کم است و این مسئله شانس بروز بیماری را بیشتر می‌‌کند.

زالی اضافه کرد: متأسفانه شاهد این بودیم که افراد، علاوه بر حضور در پارک‌‌ها، در این مکانها مشغول صرف غذا نیز بودند که این مسئله، بسیار نگران‌‌کننده است و می‌‌تواند در شرایط فعلی که کمافی‌‌السابق نگران بروز و برگشت‌‌های با فراز و نشیب این بیماری در تهران هستیم و هنوز هم به نقطه کاملاً مطلوبی در رابطه با این بیماری نائل نشده‌‌ایم، بارهای جدیدی را برای بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی ما به وجود بیاورد.

فرمانده عملیات ستاد مدیریت کرونا در تهران اعلام کرد: امروز حدود ۲۷۴ مورد جدید بستری در مجموع مراکز درمانی سطح شهر تهران داشتیم و حدود ۶۸ نفر هم در بخش‌‌های ویژه بستری شدند.

وی افزود: مجموع کسانی که از بیمارستان‌‌های تهران در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند ۳۴۲ نفر است؛ افرادی که از بیمارستان ترخیص می‌‌شوند به خصوص بیمارانی که کمتر از دو هفته در بیمارستان حضور داشته‌‌اند، می‌‌توانند به‌‌عنوان حاملین فعال ویروس کرونا باشند و باید مراقب باشند که بیماری را به خانواده‌‌های خود منتقل نکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.