۴ نوع خوراکی که به ترک سیگار  کمک می‌کند

در مسیر ترک سیگار، برخی خوراکی‌ها می‌توانند مفید باشند.

ترک سیگار همیشه یک فرایند دشوار و البته زمان بر محسوب می‌شود، اما وقتی به نتیجه نهایی ترک سیگار که افزایش سلامت است نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که این سختی‌ها ارزشش را دارد، در مسیر ترک سیگار، برخی خوراکی‌ها می‌توانند مفید باشند.

برخی از غذا‌ها و نوشیدنی‌ها هنگام ترک سیگار می‌توانند یک مزیت برای بهبود روند درمان شما باشند:

میوه و سبزیجات

سیگار جذب مواد مغذی مهم مانند کلسیم و ویتامین C و D را مسدود می‌کند. به عنوان مثال، کشیدن فقط یک سیگار  باعث از بین رفتن ۲۵ میلی گرم ویتامین C در بدن می‌شود. با قرار دادن میوه‌ها و سبزیجات بیشتر در رژیم غذایی، این مواد مغذی باز می‌گردند و تحقیقات نشان می‌دهد، ممکن است به کاهش میل به سیگار کمک کند.

چای جینسینگ

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که جینسینگ می‌تواند برای اعتیاد به نیکوتین درمانی مفید  باشد، زیرا ممکن است اثر دوپامین، انتقال دهنده عصبی در مغز را که با لذت همراه است و هنگام استعمال دخانیات آزاد می‌شود، ضعیف کند. نوشیدن چای جینسینگ می‌تواند جذابیت سیگار را کاهش دهد و لذت آن را کمتر کند.

شیر و لبنیات

افراد سیگاری گزارش کرده اند که نوشیدن شیر طعم سیگار را بدتر می‌کند. اکثر افراد سیگاری گفتند که این نوشیدنی به سیگارهایشان طعم تلخی می‌بخشد. هنگام ولع برای سیگار، مصرف شیر و سایر لبنیات که باعث بد مزه شدن سیگار می‌شود ممکن است به جلوگیری از استعمال دخانیات کمک کند.

آدامس و نعناع بدون قند

هنگامی که تمایل به سیگار کشیدن دارید، آدامس و نعناع می‌تواند دهان شما را مشغول کند. بعلاوه، هر دو گزینه آدامس و نعناع مدت زیادی دوام می‌آورند که معمولاً بیشتر از کشیدن سیگار است.

در کنار این موارد، جالب است بدانید که برخی غذا‌ها و نوشیدنی ها، طعم سیگار را تقویت می‌کنند و اشتیاق به سیگار کشیدن را در بر می‌گیرند، مانند الکل، کافئین، گوشت و غذا‌های شیرین یا ادویه دار.

 

منبع: انتخاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه