این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

با اجرای برجام عزت پاسپورت ایرانی افزایش یافت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با اجرای برجام و رفع چالش بین المللی علیه ایران، عزت پاسپورت ایرانی نیز افزایش یافت.
به گزارش ایرنا، «حشمت الله فلاحت پیشه» با بیان اینکه در فضای تحریمی، اعتبار گذرنامه ایرانی نیز تحت تاثیر چالش جهانی بود و عزت مدنظر تامین نمی شد افزود: اکنون با اجرای برجام شرایط برای ایران در همه زمینه ها حتی اعتبار و جایگاه گذرنامه نیز افزایش یافته است، اما گزارشی درست و متقن از میزان تغییرات وجود ندارد.

* ایران در دوران احمدی نژاد با چالش بزرگ بین المللی در همه زمینه ها برخوردار بود
نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس با مقایسه وضعیت پاسپورت ایرانی در دولت یازدهم و دولت قبل گفت: در دوران دولت احمدی نژاد و قبل از اجرای برجام، ایران با چالش بزرگ بین المللی در همه زمینه ها برخوردار بود و این چالش شامل حال تجار، اتباع و مهاجر ایرانی و دانشجویان ما را گرفته بود.

فلاحت پیشه با اشاره به اینکه گفته می شود با حدود ۴۷ کشور لغو روادید صورت گرفته است، اظهار داشت: در شرایطی این لغو روادید قابل قبول و ارزشمند است که بر اساس اصل اقدام متقابل در فضای بین الملل صورت گرفته باشد.
فلاحت پیشه با بیان اینکه روادید از امور کنسولی است، تاکید کرد: از نگاه من عزت گذرنامه ایرانی زمانی رعایت می شود که لغو روادید دوطرفه و متقابل باشد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی همچنین افزود: باید مطمئن شد که لغو روادید بین ایران و کشورهای مختلف متقابل صورت گرفته است.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس گفت: اگر لغو روادید یک طرفه باشد در واقع خلاف قانون انجام شده و باید مسئله را از مراجع ذی صلاح پیگیری کرد.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اما در کل با اجرای برجام تاثیرات مثبتی بر ارتقا و عزت پاسپورت ایرانی حاصل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

آخرین خبرها

پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی