این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد

[nightmode]

کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

تیشه ترامپ بر ریشه آمریکا

تصمیمات عجیب و غریب ترامپ نشان می‌دهد او نمی‌داند رییس جمهور چه کشوری است. رییس جمهور آمریکا هنوز تصور می‌کند رییس هتل‌ها، شرکت‌ها و ساختمان‌های خود است. او به مدیریت جهانی به مثابه مدیریت یک شرکت نگاه می‌کند.

عصر ایران؛ مصطفی داننده- وقتی ترامپ به قدرت رسید همه می‌دانستند که باید خود را آماده دنیای تازه‌ای کنند. ترامپ در زمان تبلیغات حرف‌‎هایی زده بود که نشان می‌داد با تمام سیاستمداران آمریکا فرق دارد.

ترامپ به اندازه تمام سران ایالات متحده آمریکا تصمیمات عجیب و غریب گرفته است. تصمیماتی که جهان را انگشت به دهان نگه داشته است.

نمونه آخر این تصمیمات محیرالعقول، به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر بود.

تصمیمی که صدای همه جهان را درآورد. حتی کشورهای اروپایی داد خود را از تصمیمات ترامپ به گوش جهان رساندند.

به نظر می‌رسد امروز به جز سران اسرائیل و چند کشور عربی هیچ کس حاضر نیست، پای تصمیمات ترامپ بایستد و با او هراه شود.

تیشه ترامپ بر پیکر آمریکا

تصمیمات عجیب وغریب ترامپ نشان می‌دهد او نمی‌داند رییس جمهور چه کشوری است. در نظر بسیاری از کشورهای جهان از شرق تا غرب از شمال تا جنوب، آمریکا یگانه ابرقدرت جهان است. بسیاری از این کشورها همیشه در تصمیمات جهانی خود، نظر آمریکا را مدنظر دارند.

بخشی از تحلیل‌گران بین المللی بر این باور هستند رییس جمهور آمریکا، رییس جمهور جهان است و به خاطر همین هر تصمیم و در عرصه بین المللی، تصمیمی برای دنیاست.

ترامپ اما قدرت جهانی آمریکا را باور ندارد. او حضور ایالات متحده در بسیاری از معاهده‌های جهانی را به ضرر آمریکا می‌داند و بر این باور است که هیچ سودی برای این کشور ندارد.

به زبان ساده باید گفت ترامپ هنوز تصور می‌کند رییس هتل‌ها، شرکت‌ها و ساختمان‌های خود است. او به مدیریت جهانی به مثابه مدیریت یک شرکت نگاه می‌کند.

ترامپ سال‌ها به کارمندان خود دستور داده و هرگونه که می‌خواست با آنها رفتار می‌کرد. او با یک امضا به تمام خواسته‌های خود می‌رسید. حالا اما برای “پرزیدنت ترامپ” داستان فرق می‌کند.

ترامپ هنوز نمی‌داند یا توجیه نشده که سران کشورهای جهان کارمندان او نیستند.

قطعا وجاهت آمریکا با وجود ترامپ ضربه خورده است. شاید بتوان گفت ترامپ با چکش «عدم شناخت از معادلات بین المللی» در حال ضربه زدن به تمام دستاوردهایی است که اسلاف او ساخته‌اند.

کسی در جهان حاضر نیست در خیابان روابط بین الملل با رییس جمهور آمریکا قدم بزند. او تصمیم می‌گیرد ولی وقتی چند تن از سران کشورهای عربی و نخست وزیر اسرائیل با او همراه می‌شوند و دیگر سران جهان حاضر نیستند هزینه‌های تصمیمات کودکانه ترامپ را بدهند.

به نظر می‌رسد همه جهان منتظر هستند عصر ترامپ به پایان برسد. عصری که جهان را به سمت بحران‌های جهانی سوق می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

Enter the text from the image below
 
بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

آخرین خبرها

seoBest smmSpotify Promotion
پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی