ترامپ خواستار احضار اوباما به سنا شد

رئیس‌جمهور کنونی آمریکا از نمایندگان سنای آمریکا خواست که باراک اوباما را برای ارائه توضیحات درباره آنچه «بزرگترین رسوایی تاریخ آمریکا» خواند، به سنا احضار کنند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در پیامی توئیتری از سناتورهای آمریکایی و مشخصاً سناتور «لیندسی گراهام» رئیس‌ کمیته قضائی سنا خواست که باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به سنا احضار کنند.
ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «اگر من یک سناتور یا عضو کنگره بودم، اولین کسی را که برای شهادت دادن درباره بزرگترین رسوایی و جرم سیاسی تاریخ آمریکا با اختلاف زیاد [نسبت به سایر رسوایی‌ها] احضار می‌کردم، اوباما رئیس‌جمهور سابق کشور بود.»
وی افزود: «او همه چیز را [درباره رسوایی سیاسی] می‌دانست. این کار را انجام بده سناتور لیندسی گراهام. فقط انجامش بده.»
دونالد ترامپ طی روزهای اخیر چندین بار ادعا کرده است که مقامات دولت باراک اوباما تلاش کرده‌اند تا با سوءاستفاده سیاسی از تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا، به کارزار انتخاباتی وی ضربه بزنند.
وی اخیراً در پیامی توئیتری مدعی شد که باراک اوباما مستقیماً در این قضیه نقش داشته و مرتکب جرم شده است. وی درباره اینکه اوباما دقیقاً مرتکب چه جرمی شده است، توضیحات مشخصی ارائه نکرده است. وی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در این خصوص گفت: «شما می‌دانید که این جرم چیست. این جرم برای همه کاملاً آشکار است.»
منتقدان ترامپ می‌گویند وی به دلیل عملکرد بسیار ضعیفش در مقابله با شیوع کرونا در آمریکا سعی دارد با ایجاد یک جنجال تازه، افکار عمومی را از بحرانی که به دلیل بی‌کفایتی وی دامن آمریکا را گرفته است، منحرف کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.