آخرین خبرها از جستجوی اجساد در میان لاشه هواپیمای تهران یاسوج، بزرگترین قطعه کشف شده هواپیما مربوط به سقف است

مشاهدات خبرنگار اعزامی تسنیم از اصفهان نشان می‌دهد، تکاوران ارتش که شب گذشته در ارتفاعات کوه دنا قرار داشتند با تعدادی از بسته‌های حامل اجساد جانباختگان سانحه هواپیمایی آسمان به روستای بیده رسیدند. نیروهای اورژانس اجتماعی برای امدادرسانی و ارائه خدمات معنوی و روحی به خانواده جانباختگان هواپیما و نیروهای بازگشته از ارتفاعات در محل […]

مشاهدات خبرنگار اعزامی تسنیم از اصفهان نشان می‌دهد، تکاوران ارتش که شب گذشته در ارتفاعات کوه دنا قرار داشتند با تعدادی از بسته‌های حامل اجساد جانباختگان سانحه هواپیمایی آسمان به روستای بیده رسیدند.

نیروهای اورژانس اجتماعی برای امدادرسانی و ارائه خدمات معنوی و روحی به خانواده جانباختگان هواپیما و نیروهای بازگشته از ارتفاعات در محل حضور دارند.

یکی از امدادگران تیم هلال احمر که ساعاتی پیش از ارتفاعات بازگشته بود، درباره سختی کار در ارتفاعات گفت: شرایط جوی از روز گذشته بسیار سخت شد به‌گونه‌ای که شب در دمای منفی ۲۰ درجه خوابیدیم اما به لطف خدا توانستیم در این حادثه با همکاری نیروهای امدادی، با انتقال تعدادی از اجساد تسکینی بر قلوب خانواده‌ها و مردم باشیم.

در حال حاضر شرایط آب و هوایی در بالای کوه بسیار بد و خراب است و باید منتظر بود تا پنجره هوایی خوب باز شده تا بتوان عملیات امداد و نجات را ادامه داد.

به گفته امدادگران شرایط جوی در ارتفاعات به قدری بد است که اگر یک نفر بتواند خودش را از آن شرایط وخیم آب و هوایی حفظ کند، کار سختی انجام داده است.

اجسادی که اکنون در بالای ارتفاعات قرار دارد قابل شناسایی و تشخیص نیست و تمام هواپیما تکه تکه شده و شرایط جوی و باد بوران شدید هم اجازه تشخیص اجساد را مشکل کرده است.

براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی امکان ادامه عملیات در ۲ روز آینده ممکن نیست و بدون امکانات هم نمی‌توان وارد منطقه شد.

تنها خواسته امدادگران این است که مردم از هجوم به منطقه خودداری کنند و با تجهیزات کامل و پیشرفته کوهنوردی و هماهنگی با هلال احمر برای کمک رسانی بیایند.

اجساد در یک شیب تند و محدوده وسیع قرار دارند و برف روی آن‌ها را پوشانده و تعدادی که شب گذشته جمع آوری شد در بسته بندی‌های لازم قرار گرفته و تعدادی از آن‌ها به پایین منتقل شد.

بزرگ‌ترین قطعه‌ای که از هواپیما مشاهده شده بخشی از سقف آن است. ۱۰ متر پایین‌تر از محل برخورد هواپیما شیب تندی وجود دارد که بسیار خطرناک است و بسیاری از قطعات هوایپما نیز به پایین ریخته شده است.

ارتفاع برف در منطقه‌ای که هواپیما سقوط کرده بین ۵۰ سانتی متر تا ۱ متر متغیر است و برای یافتن پیکر جانباختگان باید برف زیادی را کنار زد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.