مردم را به بیابان‌ها بردند!

در همین زمینه انسداد ۳ محور اصلی به دلیل بارش برف، کولاک شدید و رانش زمین ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ گرمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد در راه است! ۸ خرداد ۱۳۹۹ نوسازی بافت فرسوده و ساخت مسکن برای مردم در دل شهر، همواره یکی از وعده‌های اصلی وزیر دولت یازدهم و دوازدهم بوده است. امروز […]

نوسازی بافت فرسوده و ساخت مسکن برای مردم در دل شهر، همواره یکی از وعده‌های اصلی وزیر دولت یازدهم و دوازدهم بوده است. امروز عباس آخوندی در محله سیروس تهران حضور یافت و در مراسمی نمادین کلنگ نوسازی بافت این محله را زمین زد.

پول نیوز- نوسازی بافت فرسوده و ساخت مسکن برای مردم در دل شهر، همواره یکی از وعده‌های اصلی وزیر دولت یازدهم و دوازدهم بوده است. امروز عباس آخوندی در محله سیروس تهران حضور یافت و در مراسمی نمادین کلنگ نوسازی بافت این محله را زمین زد.

به گزارش پول نیوز، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: همیشه سیروس قدیمی‌ترین محله تهران و نماد فرهنگ مردم پایتخت بوده اما امروز این محله مانند بسیاری دیگر از محله‌ها قربانی تراکم فروشی شده است.

آخوندی به عنوان یکی از مخالفین جدی مسکن مهر این بار هم  در جمع خبرنگاران نسبت به کالایی شدن مردم در شهرها و شهرداری سوداگرانه و تجارت محور  هشدار داد.

او این پروژه را آغاز تغییر نگرش در شهر و شهرسازی دانست و گفت: نه فقط شهرداری بلکه دولت هم باید تصمیم بگیرد.  دوران بیغوله سازی که هزاران میلیارد تومان از سوی مردم را به بیابان ها بردند و فضای زشت و پلشت ایجاد کردند، سر آمده.

وزیر راه تاکید کرد: بدانید که ما قیم مردم نیستیم. مردم خودشان می دانند که می خواهند چکار کنند. پروژه‌ای که امروز قرار است آغاز آن را اعلام کنیم اتفاقی است که مردم می خواهند آن را انجام دهند و دولت کاره ای نیست. برخلاف دوره های قبل که ساخت چندصدهزار واحد مسکونی و گزارش های کمی درباره مسکن داده می شد می خواهیم در این دوره از آن عبور کنیم.

او همچنین مخالفت خود را باعنوان بافت فرسوده اعلام کرده و گفت: بافت فرسوده یعنی تنزل اجتماعی محله. اما تلاش ما بر این است که منزلت محله را بالا ببریم.  چرا که افزایش منزلت، تمام سود اقتصادی آن را جبران می کند. ما این افزایش منزلت را سودآور می‌دانیم نه تراکم فروشی ۳۰۰ و ۴۰۰ درصد که تمام شهرهای ما را به این وضع دچار کرده است.

نظرات بسته شده است.