این “پلیس نما”ها را دستگیر کنید

در فیلم های منتشره، خوشبختانه چهره افراد ملبس به یونیفرم یگان امداد کاملاً مشخص است.  حال که اعلام شده این افراد با پوشیدن لباس پلیس مرتکب اقدامات مجرمانه شده و به گفته سازمان قضایی نیروهای مسلح “صحنه سازی” کرده اند، انتطار می رود سریعاً دستگیر و محاکمه شوند… همچنین انتظار می رود کسانی که در یک فیلم دلخراش جدید، شهروندی را به شدت مورد ضرب و جرح قرار داده اند، شناسایی و مجازات شوند.

این

عصر ایران – در پی انتشار فیلم هایی که در آن افرادی با لباس نیروهای یگان ویژه در حال تخریب اموال مردم هستند، مسوولان سازمان قضایی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی اعلام کردند که بعد از بررسی فیلم ها به این نتیجه رسیده اند که این افراد، پلیس نیستند و با پوشیدن لباس نیروهای ضد شورش، دست به این اقدامات خرابکارانه زده اند.

ما نیز سخن شان را می پذیریم و از این که این اعمال توسط پلیس کشورمان انجام نشده، خرسندیم و فقط سه نکته را معروض می داریم:

۱ – در فیلم های منتشره، خوشبختانه چهره افراد ملبس به یونیفرم یگان امداد کاملاً مشخص است.

حال که اعلام شده این افراد با پوشیدن لباس پلیس مرتکب اقدامات مجرمانه شده و به گفته سازمان قضایی نیروهای مسلح “صحنه سازی” کرده اند، انتطار می رود سریعاً دستگیر و محاکمه شوند.

این

۲ – امروز نیز فیلم دلخراشی منتشر شد که در آن یک شهروند در میان تعدادی از افراد پلیس بر زمین افتاده و با شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.

پلیس در واکنش به انتشار این فیلم،  اعلام کرده است که به هیچ عنوان چنین رفتاری را تایید نمی کند و در حال بررسی ماجراست و با عوامل متخلف، برخورد خواهد کرد.

با توجه به رفتار غیر انسانی که در این فیلم مشهود است و علاوه بر شهروند قربانی، افکار عمومی جریحه دار و اعتبار پلیس (که در هر کشوری نماد حفظ امنیت است) نیز خدشه دار شده است، انتظار می رود سرعت عمل پلیس در واکنش بیانیه ای، در واکنش عملی نیز محقق شود و این افراد هر چه سریع تر شناسایی و محاکمه و مجازات شوند چه آن که در ارتکاب جرم مشهود توسط آنها تردیدی وجود ندارد.

۳ – چند روز قبل که فیلم سیلی زدن یک پلیس بر صورت یک زن منتشر شد، خبرگزاری مهر به نقل از منبعی در پلیس، نوشت که دستور ویژه برای بررسی موضوع صادر شده است. باعث تسکین خاطر افکار عمومی خواهد بود چنانچه نتیجه آن بررسی نیز اعلام شود.

نظرات بسته شده است.