ایلان ماسک ثروتش را برای سفر به مریخ استفاده خواهد کرد

ایلان ماسک می‌گوید که می‌خواهد از ثروتش برای فرستادن انسان‌ها به مریخ استفاده کند، نه پرداخت مالیات.

 
ایلان ماسک ثروتش را برای سفر به مریخ استفاده خواهد کرد
ماسک گفت: «برنامه‌ام این است که از پولم برای رساندن انسان‌ها به مریخ و روشن نگه داشتن چراغ آگاهی استفاده کنم.»
ایلان ماسک که ثروتمندترین فرد جهان است، اهداف دیگری برای ثروت عظیمش در سر دارد: “تبدیل کردن بشر به یک گونه‌ی چند سیاره‌ای.” او در توییتی نوشت: « برنامه‌ام این است که از پولم برای رساندن انسان‌ها به مریخ و روشن نگه داشتن چراغ آگاهی استفاده کنم.»
به لطف انعقاد یک قرارداد عظیم بین “شرکت تسلا” و “شرکت خودروهای کرایه‌ای هرتز” در هفته گذشته، دارایی خالص ماسک اکنون به ۳۱۵ میلیارد دلار رسیده است. مدیرعامل اسپیس ‌ایکس مدت‌ها بر این عقیده بود که بهترین کاری که بشریت می‌تواند انجام دهد، ایجاد پایگاه‌هایی در سیارات دیگر، به ویژه در مریخ است.
اما آیا ماسک زمین را فراموش کرده است؟ ایلان ماسک علاوه بر تولید خودروهای برقی تسلا که آلودگی برای محیط زیست ندارند، سهامدار شرکت سولارسیتی است که ارائه دهندۀ انرژی خورشیدی و سازگار با محیط زیست می‌باشد. ایلان ماسک همچنین تاکنون صد‌ها میلیون دلار برای کمک به مدیریت مشکل تغییرات اقلیمی کمک کرده است.
ایلان ماسک ثروتش را برای سفر به مریخ استفاده خواهد کرد
ثروت هنگفت او می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی بر روی سیارۀ ما بگذارد. دارایی خالص ماسک در هفته گذشته بیش از ۳۶ میلیارد دلار افزایش یافت. “دیوید بیزلی”، مدیر برنامه جهانی غذای سازمان ملل، گفت: «تنها ۶ میلیارد دلار از این مبلغ می‌تواند ۴۲ میلیون نفر را از مرگ نجات دهد. این قضیه‌ی پیچیده‌ای نیست.»
ایلان ماسک در پاسخ به بیزلی گفت: «اگر برنامه جهانی غذا، با استفاده از حسابداری شفاف و باز،  دقیقاً توضیح دهد که چگونه ۶ میلیارد دلار می‌تواند معضل گرسنگی جهان را حل کند، من سهام تسلا را همین الان می‌فروشم و این کار را انجام می‌دهم.»
 
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.