جهانگیری: اقتصاد کشور بر روی ریل صحیح قرار گرفته/ مردم نگران نباشند

در همین زمینه طرح ترافیک تهران چه تغییراتی خواهد داشت؟ مهر ۱, ۱۴۰۲ واکنش پلیس به ویدیوی پرتاب باتوم از سوی مامور راهور: با مامور برخورد… مهر ۱, ۱۴۰۲ معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم زیر فشارهای ناشی از افزایش قیمت کالاها قرار بگیرند. به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری در بدو ورود به مشهد مقدس […]

معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم زیر فشارهای ناشی از افزایش قیمت کالاها قرار بگیرند.
به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری در بدو ورود به مشهد مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این استان از یک سو پایتخت معنوی کشور است و از طرفی از نظر اقتصادی با توجه به همسایگی با دو کشور افغانستان و ترکمنستان و حساسیت‌های مربوطه جایگاهی ملی و فراملی دارد و از بُعد صنعتی یکی از مراکز مهم کشور و دارای صنایع معدنی ارزشمند و بخش خصوصی بسیار توانمند است.
وی افزود: بخش کشاورزی این استان نیز بسیار فعال و پویاست چنان که در برخی محصولات باغی و زراعی رتبه اول تا سوم کشور را دارا بوده و در حوزه گردشگری به ویژه مذهبی نیز ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به سفر دو روزه خود به خراسان‌رضوی و برنامه‌های مربوطه‌ خاطرنشان کرد: در این سفر طرح‌هایی با رویکرد محرومیت‌زدایی به بهره‌برداری می‌رسد که از اولویت‌های دولت یازدهم بوده و در دولت دوازدهم هم ادامه می‌یابد.
جهانگیری افزود: براساس تصمیمی که در دولت یازدهم مبنی بر برخورداری تمامی روستاهای کشور از نعمت گاز، گرفته شد؛ امروز و در دولت دوازدهم در این استان پروژه‌هایی به عنوان نمونه بهره‌برداری می‌شود که در جهت تحقق این هدف و گازرسانی ۱۰۰ درصدی به روستاهاست.
از دیگر مباحثی که رئیس جمهوری نیز بر آن تاکید دارد مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده شهرها و نیز به ویژه مناطق روستایی است که طرح‌هایی هم در این حوزه افتتاح خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهوری همچنین اظهار کرد: هم‌اکنون صنایع معدنی که در سنگان خواف در حال اجراست با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن در جریان این سفر به بهره‌برداری می‌رسد و خود از نتایج اقدامات ارزشمند ‌دولت و هماهنگی و همراهی و استفاده از ظرفیت بخش‌های مختلف است.
وی با تاکید بر اینکه امروز اقتصاد کشور بر روی ریل صحیح قرار گرفته و در حال حرکت پیش‌رونده است، تصریح کرد: مردم نگران نباشند، دولت اجازه نخواهد داد مردم تحت تاثیر فشارهای قیمتی کالاها قرار بگیرند.
جهانگیری بیان کرد: ممکن است در برخی مقاطع فشارهای اقتصادی به مردم وارد شود ولی مهم آن است که دولت اصرار دارد مردم زیر فشار قیمتی کالاها قرار نگیرند.
معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: دولت ابزارهای مختلفی برای کنترل قیمت و نظارت بر آنها دارد که از جمله آنها حمایت از کالاهای داخلی، جلوگیری از واردات بی‌رویه، مسائل مربوط به تعزیرات و غیره است.
وی گفت: به مردم اطمینان می‌دهم سیاست‌هایی اتخاذ شده و دولت به گونه‌ای حرکت خواهد کرد که همان طور که تورم را در کشور تک رقمی کرد، نگذارد مردم زیر فشارهای ناشی از افزایش قیمت کالاها قرار بگیرند.

منبع: تسنیم

نظرات بسته شده است.