نمکی کجاست؟ دقیقاً کجاست؟

ایام سوگواری محرم فرا رسیده و نگرانی نسبت به موج پنجم کرونا در کشور نیز به اوج رسیده است.

, نمکی کجاست؟ دقیقاً کجاست؟, رسا نشر - خبر روز

اما آنچه در این میان عجیب‌تر از هر مساله به نظر می‌رسد سکوت سعید نمکی وزیر بهداشت و البته ستاد مدیریت کروناست. آن ‌هم در شرایطی که او به عنوان وزیری شناخته می‌شود که ارتباطی مستمر با رسانه‌ها داشته و به‌خصوص در این مدت اخیر که کشور درگیر کرونا بوده، کمتر روزی را به یاد داریم که اظهارنظری از نمکی منتشر نشده باشد. اما حالا چند روزی است که جز سکوت، واکنشی از جانب او در کار نیست.

سکوت نمکی که حالا تا حدودی طولانی و نگران‌کننده نیز شده اما در شرایطی رقم خورده که چگونگی برگزاری مراسم عزاداری در شرایط کرونایی به یکی از مباحث داغ در کشور تبدیل شده و هر روز شاهد اظهارنظر این مقام سیاسی و آن چهره مذهبی در این رابطه هستیم.

همین دیروز یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه لزوم رعایت ضوابط و شرایط ناشی از همه‌گیری کرونا در جریان برگزاری مراسم سوگواری محرم امسال، نسبت به سخنان برخی روحانیون و مداحان که به ‌نحوی ناشی از بی‌توجهی آنان به شرایط خاص کرونایی است، واکنش نشان داده و گفته است: «در صحبت‌های سال گذشته مکرر گفته‌ام و باز هم عرض می‌کنم این فکر که یک روحانی یا یک مداح یا کسی که عزادار و عاشق امام حسین(ع) است، بگوید «کرونا به مجلس امام حسین(ع) نمی‌آید»، «کرونا به حرم حضرت رضا(ع) نمی‌رود»، «کرونا به حرم حضرت امیر(ع) و کربلا نمی‌رود»، مگر ما علم غیب داریم؟!»

 

منبع: اعتماد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه