روسیه واکسن آدامسی کرونا می‌سازد

وزارت دفاع روسیه، در حال ساخت واکسن کرونا به شکل آدامس است که بجای تزریق می‌توان آن را جوید.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری ریانووستی روز جمعه به نقل از یک مقام آگاه روس و بدون اشاره به نام و سمت وی نوشت: کار ساخت واکسن جدید کرونا به صورت آدامس در انستیتو علمی و پژوهشی شماره ۴۸ روسیه جریان دارد.

کرونا, روسیه واکسن آدامسی کرونا می‌سازد, رسا نشر - خبر روز

مقام روس گفت که وزارت دفاع روسیه با مشارکت مرکز ویروس شناسی گامالیا (مرکز سازنده واکسن اسپوتنیک وی) واکسن جدید را می سازد.
علاوه بر آن در انستیتو علمی و پژوهشی شماره ۴۸ روسیه، واکسن جدید ضدکرونا به صورت شیرینی پاستیل می سازند.
الکساندر گینزبورگ رئیس موسسه ویروس شناسی گامالیا چندی پیش اعلام کرد که این موسسه واکسن کرونا به شکل قطره بینی برای سنین بین سن ۸ تا ۱۷ سال ساخته است.
گینزبورگ (سازنده واکسن اسپوتنیک وی) در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که واکسن ویژه کودکان به شکل قطره بینی مورد آزمایش قرار گرفته و هیچ عوارض جانبی نداشته است.
وی افزود: واکسن جدید به صورت قطره بینی با موفقیت در مورد افراد بین سنین ۸ تا ۱۲ سال آزمایش شده است و هیچ کس بیمار نشد.
به گفته رئیس موسسه گامالیا، واکسن قطره بینی کرونا تا روز ۱۵ ماه سپتامبر آینده (۲۴ شهریور ماه) برای استفاده در واکسیناسیون کودکان آماده خواهد شد.
روسیه تاکنون سه واکسن برای کرونا ساخته و به ثبت رسانده است که واکسن اسپوتنیک وی واکسن اصلی این کشور می باشد که به بیش از ۶۰ کشور جهان صادر شده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه