سقوط بالابر جان ۲ کارگر ساختمانی را گرفت

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از سقوط بالابر که منجر به جان باختن دو نفر و مصدوم شدن یک نفر شد، خبر داد.

سقوط بالابر, سقوط بالابر جان ۲ کارگر ساختمانی را گرفت, رسا نشر - خبر روز

جلال ملکی اظهار کرد:ساعت ۱۶:۵۶ امروز یک مورد حادثه سقوط داخل چاهک آسانسور در خیابان پیامبر غربی خیابان مطهری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی ادامه داد:بالافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. محل حادثه یک ساختمان در حال ساخت بود که به طبقه منفی یک داخل چاهک آسانسور سه کارگر اتباع که حدود ۲۵ سال سن داشتند سقوط کردند و آسیب‌های شدیدی دیدند. شواهد نشان می‌داد که از طبقه چهارم این ساختمان سقوط کرده بودند.

ملکی گفت:با یک بالابر موقت که برای جابه جایی مصالح ساختمانی استفاده می‌شد درحال جابه جا کردن سنگ بودند، بالابر شکسته بود و کارگران با سنگ‌ها به پایین سقوط کردند. آتش نشانان با احتیاط افراد را خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند که مشخص شد دو نفر جان خود را از دست داده اند و یک نفر دچار مصدومیت‌های زیادی شده است که به مراکز درمانی منتقل شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بالابر برای جابه جایی افراد مناسب نیست،بیان کرد: ساعت ۱۸:۰۰ عملیات به پایان رسید و محل تحویل مسولان پروژه و عوامل انتظامی شد. بالابر‌ها به صورت موقت استفاده و در گذشته هم حوادث زیادی با این وسیله رخ داده که به دلیل نبود محاسبه دقیق در تعداد و وزن است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه