واکنش فرماندار مشهد به بازداشت رئیس اداره ارشاد: ایشان جرمی مرتکب نشده/ اگر قرار به این‌گونه برخوردها باشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود

در همین زمینه بانکی پور : اگر زنان بی حجاب نگذارند از آنها عکس بگیرند، بازداشت می… ۷ خرداد ۱۴۰۳ پلمپ رستوران و بازداشت متصدی به خاطر توهین به شهدای خدمت ۵ خرداد ۱۴۰۳ آقای استاندار و مدیرکل ارشاد استان هم پیگیر هستند. تا دیشب که پیگیر بودیم نتیجه‌ای نداد و گفتند که چیز خاصی […]

آقای استاندار و مدیرکل ارشاد استان هم پیگیر هستند. تا دیشب که پیگیر بودیم نتیجه‌ای نداد و گفتند که چیز خاصی نیست و باید یکسری سؤال شود. در عین حال باید جزئیات را از دستگاه قضایی پیگیری کنید.

فرماندار مشهد در واکنش به بازداشت رئیس اداره ارشاد این شهر گفت: ما این روند را تأیید نمی‌کنیم و این روند مناسبی نیست. اگر او به دلیل حاشیه‌های کنسرت برج سلمان بازداشت‌شده باشد، تاجایی که ما اطلاع داریم، در این موضوع نقشی نداشته‌ و وظیفه قانونی خود را انجام داده است.

محمدرحیم نوروزیان فرماندار مشهد در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» درباره بازداشت رئیس اداره ارشاد این شهر گفت: بر اساس آخرین اطلاع اوتا دیشب در بازداشت بودند. آقای استاندار و مدیرکل ارشاد استان هم پیگیر هستند. تا دیشب که پیگیر بودیم نتیجه‌ای نداد و گفتند که چیز خاصی نیست و باید یکسری سؤال شود. در عین حال باید جزئیات را از دستگاه قضایی پیگیری کنید.

این مقام محلی درباره رایزنی با مقامات استانی از جمله امام‌جمعه مشهد برای حل این موضوع گفت: این موضوع ارتباطی با امام‌جمعه مشهد ندارد، طرف حساب موضوع دستگاه قضایی است.

فرماندار مشهد در واکنش به اینکه ممکن است این نوع برخوردها با مقامات باعث نارضایتی عمومی شود، گفت: ما این روند را تأیید نمی‌کنیم و روند مناسبی نیست. البته اگر او به دلیل حاشیه‌های کنسرت برج سلمان بازداشت‌شده باشد، تاجایی که ما اطلاع داریم، او در این موضوع نقشی نداشته‌ و وظیفه قانونی خود را انجام داده است.

نوروزیان تأکید کرد:‌ اگر قرار باشد با یک دستگاهی برای انجام‌وظیفه قانونی خودش، این‌گونه برخورد شود، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و امنیت شغلی افراد به خطر می‌افتاد و حتماً اشکال دارد. مگر اینکه درباره او مسائل دیگری باشد که ما اطلاع نداریم و به ما هم نگفتند و اطلاع‌رسانی هم نکردند. اما درباره آنچه در این جریان (حاشیه‌های کنسرت برج سلمان مشهد) اتفاق افتاده است، رئیس اداره ارشاد مشهد مشکلی نداشته است.

فرماندار مشهد افزود:‌ رئیس اداره ارشاد به یک گروهی که شرایط لازم را داشته مجوز برگزار برنامه داده است که در حاشیه آن اشکالاتی به وجود آمده است و ازاین‌رو اونباید بازداشت شود چون به نظر می‌آید، افراد دیگری عامل این مسئله باشند. اگر مجوز بی‌مورد بوده است که یک بحث دیگری است اما او مجوز به گروهی که شرایط اجرای این برنامه را داشته داده است و بر اساس کلیپی که در فضای مجازی پخش‌شده این اتفاقات هم در داخل سالن برنامه نبوده در حاشیه برنامه رخ‌داده و ما هم تعجب می‌کنیم که چرا باید او باید بازداشت شود.

این مقام محلی در پاسخ به این سؤال که اگر مدیری در مجموعه شما مجوز بی‌موردی را صادر کند چه سازوکار قانونی برای برخورد او وجود دارد؟ گفت: ممکن است هر مدیری عمداً و یا سهواً تخلفی داشته باشد که سازوکار رسیدگی به آن در سیستم اداری وجود دارد ولی اگر جرمی باشد که دستگاه قضایی ورود می‌کند. تاجایی که ما اطلاع داریم و گزارشی که به ما شده است، رئیس اداره ارشاد جرمی مرتکب نشده است و به همین جهت می‌گویم که از دستگاه قضایی بپرسید. ایشان شاید جرمی مرتکب شده است که ما اطلاع نداریم، اگر هست باید معلوم شود. اگر بازداشت او راجع به حاشیه‌های برج سلمان است که اوجرمی مرتکب نشده است؛ البته تشخیص جرم با دادستان است ولی همه متوجه هستند که برنامه چه بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.