هنرمندی که با نمک نقاشی می‌کشد

 

هنرمندی که با نمک نقاشی می‌کشد|خبر فورییک هنرمند مصری با طراحی دقیق نمک روی یک صفحه سیاه، تابلوهای ماندگار از جنس نمک خلق می‌کند.

«هانی جنادی» هنرمند مصری است که با استفاده از نمک آثار هنری خلق می‌کند. این هنرمند که اکنون به استفاده از نمک برای خلق تصاویر شخصیت‌ها و مکان‌های مشهور جهانی روی آورده است پیشتر از پول و برگ برای خلق چنین طراحی‌هایی استفاده کرده بود و معتقد است تعداد انگشت‌شماری از هنرمندان در جهان از نمک برای این کار استفاده می‌کنند.

این هنرمند ۲۴ ساله که در روستایی کوچکی واقع در «شرقیه» زندگی می‌کند می‌گوید برای خلق این آثار هنری از یک تکنیک مخفیانه استفاده می‌کند.

این هنرمند در گفت و گو با رویترز بیان کرد: «خلق هر یک از این تصاویر با استفاده از نمک حدود ۴ الی ۵ ساعت زمان می‌برد و من پیشتر ناچار بودم در نهایت این طراحی را پاک کنم اما بعدها ایده‌ای برای نگهداری این آثار به ذهنم رسید… پس از بارها تلاش توانستم راهی برای ثابت نگه داشتن نمک‌ها پیدا کنم.»

حالا این هنرمند تابلوهای نمکی با قدمت بیش از سه سال را بر دیوار اتاقش نصب کرده است.

اگر چه او درآمد مختصری از راه فروش این تابلوها دارد، اما امیدوار است هنر او در خلق تابلو به کمک نمک بتواند در قاهره و جهان مورد توجه قرار بگیرد.

 

نظرات بسته شده است.