رسانشر – خبر روز
صفحه نخست یادداشت روز

شباهت ماجرای پناهیان با اکبر طبری

همانطور که اکبر طبری هم ۸ میلیارد از دوستش هدیه گرفته بود. خانه و زمین هدیه داده بودند. و حتی اگر می خواست دوستانش کل لواسان را به نامش می زدند! یا هدیه می دادند. مسلماً افرادی دیگری هم هستند که از این هدیه ها گرفته اند.

پایگاه خبری رسا نشر- در پی افشاگری های یاشار سلطانی درباره مشارکت حجت الاسلام پناهیان با مالک تک ماکارون در ساخت یک مجتمع مسکونی ، این روحانی اصولگرا در یک جلسه سخنرانی که معمولاً می بایست به مسائل دینی و مذهبی پرداخته شود، موضوع اتهامات وارده به خود را باز کرد و در این زمینه توضیحاتی داد. پناهیان ضمن رد این موضوع گفت: همانطور که امام (ره) زندگی اش با هدیه می گذرد، من نیز با هدیه دوستانم زندگی ام را می گذرانم! و همه اینها از هدایای دوستان است. زمین و ساخت وخانه و …

5f58537ef00c5_2020-09-09_08-31

پس از آن یاشار سلطانی در یادداشت مجدد موضوع زمین دیگری در سعادت آباد را با سند ثبتی در سعادت
آباد مطرح کرد که پناهیان در سال ۹۱ از خانم لیلا ممتحن آن هم به قیمت متری ۴۳ هزار تومان خریداری کرده است! سلطانی پرسیده است : چرا خانواده ممتحن که زمان انقلاب از کشور خارج شده اند این ملک را به یک چندم قیمت واقعی و با واسطه گری مسگرزاده به شما فروخته اند؟

پناهیان - ملک سعادت‌آباد - یاشار سلطانی

البته همانطور که انتظار می رود حجت الاسلام پناهیان بازهم چنین جواب خواهد داد که بله دوستان ما لطف کردند مبلغ مابه التفاوت قیمت زمین را هدیه داده اند!

با مطرح شدن این هدیه دادن ها طی چند ماه اخیر ، به نظر می رسد باب هدیه دادن در بین بخش خاصی از جامعه به مسئولین بتازگی باب شده است. همانطور که اکبر طبری هم ۸ میلیارد از دوستش هدیه گرفته بود. خانه و زمین هدیه داده بودند. و حتی اگر می خواست دوستانش کل لواسان را به نامش می زدند! یا هدیه می دادند. مسلماً افرادی دیگری هم هستند که از این هدیه ها گرفته اند. اما هنوز کسی خبر ندارد. طبری که معلوم شد برای گرفتن هدیه ها جه کارهایی انجام داده است. البته که با وجود این اسناد نمی توان اتهامی را نسبت به جناب پناهیان مطرح کرد. هدیه دادن و گرفتن جرم نیست. منظور آن هدایایی است که دریافتش، گیرنده را به عملی خلاف وامی دارد. تا باشد روزی که عیان شود راز هدایای دریافتی برخی چیست و چه باید می کردند. و ما هم دلخوشیم به شنیدن نام مسئولی که بگویند “فلانی هدیه رو وا نکرده پس فرستاد …”

مهدی سوری

مطالب مرتبط

پایگاه خبری تحلیلی رسانشر
تازه ترین خبرهای ایران و جهان دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی