رسانشر – خبر روز

هشدار به کاربران اینستاگرام: دوربین آیفون شما رصد می‌شود!

فناوری اطلاعات
5f1daa5cc9895_2020-07-26_20-37
اخیراً یک باگ جدید در اینستاگرام تأیید شده که برای کاربران iOS ۱۴ رخ می‌دهد. این باگ باعث می‌شود حریم خصوصی شما نقض شده و دوربین بدون آن که شما مایل باشید، روشن شود.

اگر نگران حریم خصوصی خود هستید بهتر است در هنگام استفاده از اینستاگرام مراقب باشید که دوربین گوشی شما روشن نشده باشد.

این باگ جدید یا اشکال در اینستاگرام باعث شده برخی از کاربران در حین استفاده از شبکه اجتماعی محبوب خود با روشن شدن بی دلیل دوربین رو به رو شوند. این مشکل در iOS ۱۴ Beta رخ داده است و باز هم این سوال را برای کاربران ios طرح می‌کند که آیا الزامی وجود دارد که نسخه‌های آزمایشی را دانلود کنند یا خیر.

این اشکال در اینستاگرام که زیرمجموعه‌ای از فیس بوک است برخی از کاربران را بیش از حد شگفت زده کرده است، زیرا آن‌ها حتی در هنگام گرفتن عکس سلفی یا آپلود عکس از دوربین از نسخه iOS ۱۴ Beta استفاده نمی‌کردند. این آسیب پذیری باعث می‌شود “دوربین روشن” یا سبز برای دستگاه‌های iOS ۱۴ Beta حتی هنگامی که کاربران فقط در فید‌های اینستاگرام خود پیمایش می‌کرده اند نشان داده شود.

سخنگوی اینستاگرام در بیانیه‌ای وعده داده است که اینستاگرام به زودی این مشکل را از بین می‌برد. افزون بر این اینستاگرام تضمین داده است که هیچ یک از تصاویر شخصی متعلق به کاربران ضبط نشده است.

منبع: انتخاب

پیام بگذارید

پایگاه خبری تحلیلی رسانشر
تازه ترین خبرهای ایران و جهان دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی