اوباما: نحوه مدیریت کرونا در آمریکا یک “فاجعه تمام‌عیار” بود

اوباما از رویکرد خودخواهانه در مدیریت بحران کرونا هم در دولت ترامپ در داخل آمریکا و هم در بین دولت های دنیا انتقاد کرده است.

باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا از نحوه مدیریت بیماری کرونا در ایالات متحده آمریکا انتقاد کرده و آن را “فاجعه‌ای تمام عیار” توصیف کرده است.
به گزارش عصرایران به نقل از شبکه خبری “سی‌بی‌اس” آمریکا، اوباما در یک تماس اینترنتی که محتوای آن از سوی “یاهو نیوز” منتشر شده، دولت ترامپ را مسئول مختل کردن روند مبارزه با ویروس کرونا توصیف کرده و عملکرد دولت ترامپ در قبال مدیریت بحران کرونا را فاجعه آمیز دانسته است.
اوباما که این اظهارات را در یک گروه اینترنتی متشکل از مدیران دولت سابق خود بیان کرده، ترامپ و حامیان او را مسئول تشدید تنش‌های قومی در آمریکا دانسته و تاکید کرده این تنش‌ها سبب مختل شدن تلاش‌ها برای مقابله با شیوع ویروس شده است.
به گفته اوباما، عملکرد دولت ترامپ در قبال بحران کرونا یک فاجعه تمام عیار بوده، چرا که ذهنیتی خودخواهانه در مبارزه با کرونا وجود داشته و این نگاه حاکم بوده ” که در این وضعیت برای من چه چیزی هست و بقیه به جهنم.”
اوباما تاکید کرده این نگاه خودخواهانه دولت ترامپ به طور مشابه در جهان و در بین دولت‌ها هم حاکم بوده و به همین خاطر واکنش جهانی به این بحران این قدر ضعیف و پرنقص بوده است. حتی بهترین دولت‌ها هم در این زمینه بد عمل کردند.”
بنا به اظهارات اوباما: “چیزی که ما داریم با آن مبارزه می کنیم خودخواه بودن، قومی عمل کردن و تفرقه انگیز بودن و دشمن‌پنداری است. روندهایی که تبدیل به انگیزه‌های قدرتمندتر در حیات آمریکایی شدند.”
اوباما تاکید کرده به خاطر همین نقایص جدی است که او قصد دارد هر چقدر زمان لازم باشد، صرف کرده و هر چقدر می‌تواند برای جو بایدن سخت تلاش کند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.