استانداری کهگیلویه و بویراحمد: اجساد منتقل شده قابل شناسایی نیست/ شاید کار انتقال اجساد ۱۰ روز طول بکشد

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که اولین اجساد حمل شده به یاسوج به هیچ عنوان قابل شناسایی نبوده و باید از طریق پزشکی قانونی شناسایی شوند. عزیز فیلی در گفت و گوی اختصاصی با ایلنا از یاسوج گفت: اجسادی که امشب به یاسوج انتقال داده شد همگی پیکرهای مختلفی هستند که معلوم […]

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که اولین اجساد حمل شده به یاسوج به هیچ عنوان قابل شناسایی نبوده و باید از طریق پزشکی قانونی شناسایی شوند.

عزیز فیلی در گفت و گوی اختصاصی با ایلنا از یاسوج گفت: اجسادی که امشب به یاسوج انتقال داده شد همگی پیکرهای مختلفی هستند که معلوم نیست متعلق به کدام مسافر است.

وی با اظهار تاسف از حادثه سقوط هواپیمایی تهران _ یاسوج و متلاشی شدن اغلب اجساد مسافران این پرواز ، اظهار داشت: پیکرهای انتقال یافته تحویل پزشکی قانونی یاسوج شده و باید منتطر بررسی ها و آزمایش های پزشکی قانونی برای مشخص شدن صاحبان این اجساد باشیم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: شرایط جعرافیایی و وضعیت سخت جوی کار را برای انتقال اجساد و پیکرها سخت کرده بگونه ای که اگر جسد سالمی هم در محل سقوط حادثه باشد باتوجه به این شرایط، امکان انتقال آن وجود ندارد.

فیلی با تاکید بر اینکه گروه‌های امدادی که کار انتقال اجساد بر عهده آنها است به شدت درحال تلاش برای انتقال اجساد هستند، یادآور شد: این اکیپ ها تا جایی به جلو می روند که بتوانند اجساد را انتقال دهند و اگر وضعیت جوی اجازه جلو رفتن نداد عملیات متوقف خواهد شد.

وی گفت: امکانات به شکل گسترده و مطلوب در منطقه وجود دارد اما متاسفانه شرایط جوی اجازه فعالیت را به امدادگران نمی دهد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تشریح وضعیت کنونی محل سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج، ادامه داد: این حادثه در بدترین مکان جغرافیایی ارتفاعات دنا اتفاق افتاده و متاسفانه بارش شدید برف، وزش بادهای سنگین، کولاک، یخ زدگی و شیب های تند کار را با سختی‌های خاص خود مواجه کرده است.

فیلی گفت: بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان هواشناسی، بارش برف در ارتفاعات دنا تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه دارد که بدون شک سبب توقف فعالیت ها و کندی کار می شود.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای امدادی تمام تلاش خود را برای انتقال اجساد بکار گرفته و می‌گیرند، اظهارداشت: اگر شرایط جوی به شکل آفتابی باشد ظرف ۷۲ ساعت می‌توان تمام اجساد را انتقال داد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر شرایط بارش برف در منطقه ادامه پیداکند کار انتقال اجساد ممکن است به بیش از ۱۰ روز هم‌ برسد.

فیلی از تلاش همگانی هوایی و زمینی امدادگران برای انتقال اجساد هواپیمای تهران _ یاسوج در ارتفاعات دنا تقدیر و خاطرنشان کرد: شدت بارش برف اکنون بگونه ای است که بالگردها نمی‌توانند بخوبی هلی برد کنند.

وی گفت: متاسفانه دسترسی به اجساد و منطقه محل سقوط هواپیما برای تیم های امدادی بدلیل بارش شدید برف سخت شده و کار انتقال اجساد، امروز به سختی صورت گرفت.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که اجساد انتقال داده شده امروز معلوم نبود متعلق به کدام مسافر است و فقط پیکرهای مختلف در کوله پشتی ها حمل شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.