کارزار ظریف در حمایت از پزشکیان پیشتاز شد

کارزار ایجاد شده توسط محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه دولت روحانی در کمتر از یک هفته توانست بیشترین امضاء را جمع آوری کند.

کارزار ظریف برای پزشکیانبه گزارش رسا نشر – محمد جواد ظریف که این روزها بیشتر از هر سیاستمدار دیگر در صحنه انتخابات و در حمایت از دکتر پزشکیان فعالیت دارد، با راه اندازی کمپین حمایتی در پلتفرم کارزار توانست نظر مردم را به خود جلب نموده و این کارزار تاکنون بیش از ۲۲۵ هزار امضاء دارد. افراد و شخصیت های بسیاری از این کمپین حمایت کرده اند که می توان از محمد جواد آذری جهرمی، حمید رضا جلائی پور و … نام برد.

ظریف در این بیانیه حماتی نوشته است:

من، محمدجواد ظریف به همراه امضاکنندگان این کارزار از دکتر مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می‌کنیم. ما می‌دانیم با ریاست جمهوری دکتر پزشکیان، اساس و هدف سیاست خارجی تأمین منافع ملی، تضمین امنیت ملی، پاسداری از حیثیت ملی ایران و منزلت بین‌المللی ایرانیان و بهبود کیفیتِ زندگی «مردم» خواهد بود. ما دولتی می‌خواهیم که در سیاست خارجی، شعارهای دهان پُرکُن که جیب مردم را خالی کند ندهد؛ شعاری ندهد که «مردم» را گرفتار تأمین دارو و «صنایع ملی» را گرفتار تأمین مواد اولیه و کسب آخرین فن‌آوری‌ها کند. هدفِ سیاست خارجی دولت نباید تنها «بقا» باشد؛ بلکه در سیاست خارجی «توسعه کشور» را پیگیری کند. دولتی می‌خواهیم که از شرق‌گرایی و غرب‌گرایی پرهیز کند و همزمان شرق‌ستیز و غرب‌ستیز هم نباشد.

ما می‌خواهیم از زندگی حداقلی و صرفاً تأمین معیشت «بخورنمیر»، به یک «زندگی رضایت‌بخش» و شایسته مردم ایران برسیم که در آن همه مردم فرصت رشد و خلاقیت و بالندگی داشته باشند. نمی‌خواهیم مردم مدام چشم‌شان به اخبار باشد تا ببینند بیش‌تر تحریم می‌شویم یا نمی‌شویم، جنگ می‌شود یا نمی‌شود، فردا نرخ دلار بالا می‌رود یا پایین می‌آید، گرفتار «فشار حداکثری» خواهیم شد یا «فشار حداقلی»؛ در کشور بزرگ و کهنی مثل ایران، در شأن مردم نیست که از آینده خود مطمئن نباشند و نخبگان‌مان آینده خود را در گوشه دیگری از جهان جستجو کنند.

قرار بود تحریم ها را دور بزنیم ولی الآن کریدورها و مسیرهای ارتباطی منطقه ما را دور زده‌اند؛ ما دیگر فرصت نداریم – در حالی که کشورهای منطقه با شتاب در حال توسعه هستند – در بهترین حالت «در جا بزنیم»؛ با تحریم شاید بشود زنده ماند؛ ولی نمی‌شود پیشرفت کرد.

بی‌شک رضایت مردم و همراهی آن‌ها با دولت یکی از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت و امنیت ملی است. برای همین ما امضاکنندگان این کارزار با حضور خود در انتخابات و انتخاب دکتر پزشکیان، به تشکیل یک «دولت ملی» کمک خواهیم کرد.

این کارزار تا ۱۵ تیر ۱۴۰۳ فعال است و در صورتی که تمایل دارید آن را امضاء و از دکتر مسعود پزشکیان حمایت کنید می توانید از اینجا وارد سایت کارزار شوید.

 

منبع رسا نشر
1 نظر
  1. آواتار سید حسین شمس
    سید حسین شمس می گوید

    گروه همراه آقای پزشکیان همان تیم روحانی(ظریف، آخوندی، آذری جهرمی و …) و روش هم همان روش(مذاکره با غربی ها) است. مشکل به نتیجه نرسیدن را هم ترامپ، اسراییل و تندروهای داخلی اعلام می کنند. فرض کنیم ایده آنها کاملا صحیح باشد و گروه همراه او نیز کارشناس باشند. اما وقتی نه روش تغییر کرده است، نه تیم مذاکره کننده، نه آمریکا، نه اسرائیل و نه وضعیت داخلی، هیچکدام تغییر نکرده اند مشخص است که این روش به نتیجه نمی رسد. اگر جناب آقای پزشکیان ایده دیگری دارند اعلام کنند مگرنه کشور را هشت سال دیگر معطل خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.