قرص ورزش هم اختراع شد؛ خداحافظی با باشگاه و عرق ریختن

دانشمندان موفق به اختراع قرصی شدند که می‌تواند اثرات ورزش کردن را شبیه سازی کند. با قرص ورزش، دیگر نیازی به تمرینات ورزشی و باشگاه نیست؟

قرص ورزش هم اختراع شد؛ خداحافظی با باشگاه و عرق ریختن

 فعالیت بدنی برای شما عالی است. در واقع، ورزش یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای بدن خود انجام دهید. متأسفانه، با برنامه‌های پر مشغله ما، همیشه فرصتی برای ورزش کردن نداریم و این می‌تواند روند کاهش وزن ما را بسیار دشوار کند.
با این حال، این موضوع ممکن است به زودی به تاریخ بپیوندد؛ زیرا محققان در حال کار روی یک «قرص ورزش» هستند که می‌تواند انقلابی در نحوه کاهش وزن افراد ایجاد کند.

به گزارش گجت نیوز، تحقیقات قبلی در مورد قرص‌های ورزشی را دیده‌ایم که می‌توانند به تقویت برخی از سیگنال‌های مغزی مشابه با ورزش کمک کنند. در حالی که این قرص‌ها برای بیماران در معرض خطر که به برخی از مزایای ورزش بدون نیاز به انجام فیزیکی آن نیاز دارند عالی هستند، اما در واقع اثرات فیزیکی ورزش را تقلید نمی‌کنند.

در حالی که قرص‌های ورزشی قبلی تنها روی سیگنال‌های مغزی کار می‌کردند، این محصول جدید (حداقل در سلول های جونده) بر سلول‌های عضلانی نیز تاثیر می‌گذارد.

این قرص جدید می‌تواند راهی را برای درمان بیماری‌هایی مانند آتروفی عضلانی و سایر شرایط پزشکی که در آنها نیاز به تحریک واقعی عضلات وجود دارد را در اختیار دانشمندان و پزشکان ارائه دهد. همچنین در صورت تأیید این روش، می‌تواند مثل داروهای دیگری مانند «وگوی» عمل کند که در حال حاضر برای کمک به درمان چاقی و کاهش وزن استفاده می‌شود.

قرص ورزش هم اختراع شد؛ خداحافظی با باشگاه و عرق ریختن

قرص ورزش، جایگزین باشگاه رفتن نمی‌شود!

البته این قرص به‌طور کامل جایگزین تمرینات ورزشی نخواهد شد. همانطور که محققان پروژه می‌گویند، هیچ راهی برای جایگزینی ورزش وجود ندارد؛ چرا که اهمیت ورزش بیش از هر چیز دیگری است. با این حال، قرصی مانند این به طور بالقوه می‌تواند تأثیر ورزش را بر بدن شما افزایش دهد و کار را برای افرادی که در تلاش برای رسیدن به اهداف دلخواه خود در ورزش هستند، آسان‌تر کند.

محققان این هفته در انجمن شیمی آمریکا (ACS) درباره تحقیقات خود روی قرص ورزش به گفتگو پرداختند. اگر تحقیقات روی این قرص ادامه یابد، می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد، به خصوص در مواردی که بیمار به طور کامل قادر به ورزش کردن نیست. این قرص می‌تواند به کاهش آتروفی عضلانی و همچنین به ضعف ناشی از افزایش سن، سرطان و سایر بیماری‌ها کمک کند.

نظرات بسته شده است.