مودی: در دام اعتماد به نفس نیفتیم

به گزارش رویترز، یک روز پس از کاهش محدودیت‌های جلوگیری از بیماری کووید ۱۹ در کشورهای جهان، نخست وزیر هند به دنبال روند افزایش شیوع مبتلایان به ویروس کرونا از شهروندان هند خواست تا همچنان از قوانین فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه سراسری پیروی کنند. 
مودی در یک پیام رادیویی گفت: هند در بحبوحه یک جنگ قرار داشت و کشور با جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری نباید با سخنانی مبنی براینکه با رعایت قرنطینه یک ماهه هم اکنون شیوع ویروس (کرونا) به طور کامل تحت کنترل قرار گرفته است، گمراه شود. 
نخست وزیر هند افزود: ما نباید در دام اعتماد به نفس بیش از حد بیفتیم و به این فکر باشیم که ویروس کرونا به شهر، دهکده و خیابان‌های ما نمی رسد. 
به گفته مودی، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پوشاندن صورت با روکش یا ماسک و شستن دوباره و دوباره دستان ما بزرگترین داروی مبارزه با این بیماری در روزهای آینده است.
به گزارش رویترز، تراکم بالای جمعیت هند، ضعیف بودن زیرساخت‌های بهداشتی و نرخ بالای مهاجرت‌های داخلی نگرانی‌ها در مورد شیوع ویروس کرونا در این کشور را افزایش داده است.
به دنبال شیوع ویروس کرونا در هند تاکنون ۲۶ هزار و ۹۱۷ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و ۸۲۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۵ هزار و ۹۳۹ نفر بهبود یافته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.