کشف ۲۶هزار ماسک در تهران/ پلمب سه کارگاه تولید اقلام بهداشتی در پایتخت

این فرد قصد داشته تا اقدام به تولید اقلام ضدعفونی کننده و بهداشتی غیرمجاز و فروش آن به مردم کند، که دستگیر شد.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۶هزار ماسک و ۷۰هزار لیتر موادضدعفونی کننده در جریان چند ماموریت اخیر ماموران پلیس امنیت پایتخت خبر داد.
سردار علی ذوالقدری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم اقدامات ماموران برای مقابله با احتکار و اقدامات مجرمانه در پی شیوع کرونا، گفت: در همین راستا نیز ماموران پلیس امنیت در روزهای اخیر با انجام چند عملیات اقدام به کشف اقلام بهداشتی و برخورد با موارد مجرمانه کرده اند. به طوریکه ارزش ریالی این اقلام میلیاردها ریال برآورد شده است.
وی با اشاره به عملیات ماموران اظهارکرد: در یکی از این ماموریت‌ها که با هماهنگی دستگاه قضایی انجام شد، یک کارگاه تولید اقلام بهداشتی غیرمجاز در محدوده اتوبان قدیم تهران کرج شناسایی و روزگذشته با حضور ماموران پلمب شد. در این کارگاه بیش ۷۰هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده هم احتکار شده بود که کارشناسان ارزش آن را بالغ بر پنج میلیارد ریال اعلام کردند.
رییس پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان اینکه مالک این کارگاه نیز دستگیر شد، افزود: این فرد قصد داشته تا اقدام به تولید اقلام ضدعفونی کننده و بهداشتی غیرمجاز و فروش آن به مردم کند، که دستگیر شد.
ذوالقدری افزود:در عملیاتی دیگر نیز ۹هزار ماسک N۹۵ ، هزار بطری محلول ضدعفونی کننده، ۳۰هزار عدد دستکش لاتکس و ۱۸۰۰ پک بهداشتی که در انبار یک خانه واقع در خیابان نجات الهی احتکار شده بود، کشف و ضبط شد. این اقلام نیز بیش از دو میلیارد ریال ارزش داشتند.
وی با بیان اینکه تمامی اقلام بهداشتی مکشوفه به نماینده سازمان غذا و دارو تحویل داده شد، گفت: یک نفر نیز در این خصوص دستگیر شد که اعتراف کرد قصد داشته این اقلام را با قیمت بالا به فروش برساند.
رییس پلیس امنیت عمومی پایتخت از پلمب دو کارگاه تولید اقلام بهداشتی غیرمجاز در محدوده خیابان زمزم در محله زهتابی نیز خبر داد و گفت: ماموران پلیس امنیت در رصدهای اطلاعاتی خود از فعالیت این کارگاه باخبر شدند و پس از اخذ مجوز قضایی برای برخورد با آن وارد عمل شدند. با حضور ماموران در محل مشاهده شد که یکی از این کارگاه های تولیدی که فاقد مجوز بود، افراد بدون رعایت اصول بهداشتی و مجوزهای لازم در حال ساخت و تولید ماسک هستند. همچنین در کارگاه دیگر نیز مشاهده شد که تعداد زیادی گان پزشکی دپو شده است.
ذوالقدری با بیان اینکه متصدیان هر دو کارگاه دستگیر شدند، افزود: در بازرسی تکمیلی از این کارگاه ها ۱۷هزار ماسک ساده و فیلتردار، ۹۰۰ عدد لباس گان احتکار شده و ۸ هزار عدد لوازم تولید و ساخت ماسک نیز کشف و ضبط شد.
به گفته وی، هر دو کارگاه نیز پلمب و ارزش ریالی اقلام بهداشتی مکشوفه نیز دو میلیارد تومان برآورد شد.
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت اظهار کرد: در مجموع این عملیات ها چهار نفر دستگیر شدند که پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.