توئیت ترامپ علیه ادعای مک‌مستر درباره روسیه

سری جدید کیفرخواست‌ها در تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به ادعای دخالت روسیه در انتخابات، مدرک مسلم و بی چون و چرایی را نشان می‌دهد مبنی بر اینکه روسیه در این انتخابات مداخله کرده است. رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر برخلاف اظهارات یکی از معاونین ارشد خود حرف زد و این بار قرعه به نام […]

سری جدید کیفرخواست‌ها در تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به ادعای دخالت روسیه در انتخابات، مدرک مسلم و بی چون و چرایی را نشان می‌دهد مبنی بر اینکه روسیه در این انتخابات مداخله کرده است.
رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر برخلاف اظهارات یکی از معاونین ارشد خود حرف زد و این بار قرعه به نام ژنرال مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا افتاد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، ژنرال مک‌مستر در جریان سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: مدرک مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی آمریکا مسلم و بی چون و چراست.

وی با اشاره به اعلام جرم علیه ۱۳ تبعه روس که روز جمعه اعلام شد، گفت: با اعلام اف‌بی‌آی این سند و مدرک درباره مداخله سایبری روسیه در حال حاضر مسلم و بی چون و چراست.

ژنرال مک‌مستر افزود: سری جدید کیفرخواست‌ها در تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به ادعای دخالت روسیه در انتخابات، مدرک مسلم و بی چون و چرایی را نشان می‌دهد مبنی بر اینکه روسیه در این انتخابات مداخله کرده است.

اجماع نظر جامعه اطلاعاتی آمریکا این است که روس‌ها به دنبال تاثیرگذاشتن بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا بوده‌اند اگرچه تحقیقات آغاز شده در این رابطه هنوز به هیچ نتیجه قطعی مبنی بر اینکه روسیه بر نتیجه این انتخابات تاثیر گذاشته است، نرسیده است.

گزارش شده که مک‌مستر در جریان این سخنرانی به سوال مربوط به همکاری آتی آمریکا با روسیه در حوزه امنیت سایبری پاسخی نداده و تنها گفته “ما به شدت دوست داریم زمانی که روسیه صادقانه دست از جاسوسی بکشد، مذاکرات سایبری با این کشور داشته باشیم.”

این اظهارات مک‌مستر پس از آن مطرح شد که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که کیفرخواست‌های جدید مولر تنها یک مشت “حرف مفت” هستند.

اما دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به این اظهارات ژنرال مک‌مستر توئیتی منتشر کرد و در آن گفت: مک‌مستر یکسری جزئیات را جا انداخته است.

ترامپ در این توئیت نوشت: ژنرال مک‌مستر فراموش کرده که بگوید نتایج انتخابات سال ۲۰۱۶ توسط روس‌ها تاثیر نگرفته و تغییر داده نشده و تنها توطئه میان روسیه و هیلاری کج و کوله، کمیته ملی دموکرات‌ها و دموکرات‌ها بوده است. در ضمن سابقه کثیف آنها، اورانیوم، سخنرانی‌ها، ایمیل‌ها و ماجرای کمپانی پودستا را نیز فراموش نکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.