طرح جدایی سازمان زندان‌ها از قوه قضائیه

طرح نظارت‌پذیر کردن سازمان زندان‌ها توسط نمایندگان مجلس کلید خورده و تا اینجا بیش از بیش از ۴۰ نماینده آن را امضا کرده‌اند. به نوشته روزنامه سازندگی، کمیته بازدید از زندان اوین دست به کار ارائه این طرح شده تا سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه به وزارت دادگستری منتقل شود. در این صورت نمایندگان مجلس […]

طرح نظارت‌پذیر کردن سازمان زندان‌ها توسط نمایندگان مجلس کلید خورده و تا اینجا بیش از بیش از ۴۰ نماینده آن را امضا کرده‌اند.

به نوشته روزنامه سازندگی، کمیته بازدید از زندان اوین دست به کار ارائه این طرح شده تا سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه به وزارت دادگستری منتقل شود. در این صورت نمایندگان مجلس می‌توانند آزادانه و مستقیم بر روند جاری در زندان‌ها نظارت کنند.

فاطمه سعیدی نماینده تهران و عضو کمیته بازدید از زندان اوین که این خبر را به سازندگی داده، می‌گوید: اینکه در فاصله کوتاهی دو نفر در زندان اوین خودکشی کنند، سوال‌برانگیز است.

به گفته او اگر به سرانجام رسیدن این طرح تنها دستاورد کمیته بازدید از زندان اوین باشد خودش دستاورد مهم و بزرگی است.

به اعتقاد سعیدی اگر این اتفاق بیفتد هم کار قوه قضاییه سبک‌تر می‌شود و هم کار نماینده‌های مجلس برای نظارت راحت‌تر خواهد شد. به علاوه در بعد بین‌المللی هم که تبلیغات منفی درباره این موضوع علیه ایران می شود، اثرگذار خواهد بود و وجهه خیلی بهتری برای ایران به دنبال خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.