علی مطهری: برگزاری رفراندوم فعلاً ضرورتی ندارد/ رفراندوم در مسائل عقیدتی و ایدئولوژیک معنا ندارد

شاید زمانی ضرورت داشته باشد در یک موضوع خاص نظر مردم را جویا شد. علی مطهری در مورد پیشنهاد رییس جمهور در رابطه با برگزاری رفراندوم در برخی مسائل گفت: من متوجه نشدم چه ضرروتی داشت در شرایط فعلی بحث رفراندوم مطرح گردد. نماینده مردم تهران در خانه ملت در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه […]

شاید زمانی ضرورت داشته باشد در یک موضوع خاص نظر مردم را جویا شد.

علی مطهری در مورد پیشنهاد رییس جمهور در رابطه با برگزاری رفراندوم در برخی مسائل گفت: من متوجه نشدم چه ضرروتی داشت در شرایط فعلی بحث رفراندوم مطرح گردد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: رفراندوم در مسائل عقیدتی و ایدئولوژیک اصلا معنا ندارد.

مطهری افزود: شاید زمانی ضرورت داشته باشد در یک موضوع خاص نظر مردم را جویا شد. موضوعی که نظر مردم می‌تواند در آن موثر باشد.

وی خاطر نشان کرد: فعلا من ضرورتی در برگزاری رفراندوم نمی‌بینم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رفراندوم راهی است که قانون اساسی پیش روی ما گذاشته است ولی اینکه امروز روشن نیست که استفاده از این راه لازم است یا خیر.

گفتنی است رییس جمهور روحانی در جریان سخنرانی خود در مراسم ۲۲ بهمن با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت های قانونی همچون اصل ۵۹ قانون اساسی، گفت: «اگر جایی ما با هم بحث داریم باید به اصل ۵۹ قانون اساسی مراجعه کنیم. اصل ۵۹ قانون اساسی می‌گوید در برخی موارد قانونگذاری و اعمال قوه مقننه در مسائل مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، مراجعه به آرای مستقیم مردم است. اگر در دو تا مساله اختلاف نظر داریم، جناح‌ها اختلاف دارند، دعوا و شعار ندارد، صندوق آرا را بیاوریم و طبق اصل ۵۹ قانون اساسی هر چه مردم گفتند، به آن عمل کنیم، این ظرفیت قانون اساسی ما است و باید به ظرفیت‌های قانون اساسی مان عمل کنیم».

 

روحانی سه سال پیش نیز در نخستین کنفرانس اقتصاد از همه پرسی و به عنوان راهکار مناسب برای حل مشکلات سخن گفته بود.

منبع: عصر ایران

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.