پایان کار سی و ششمسن دوره جشنواره فیلم فجر/ سیمرغ ها به صاحبانش رسید

 آیین پایانی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد. رسا نشر- مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در سالن همایش های برج میلاد آغاز به کار کرد.(۱۸:۵۸) در این مراسم اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان، سینماگران و اهالی رسانه حضور دارند. در ابتدای مراسم پس […]

 آیین پایانی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد.

رسا نشر- مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در سالن همایش های برج میلاد آغاز به کار کرد.(۱۸:۵۸)

در این مراسم اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان، سینماگران و اهالی رسانه حضور دارند.

در ابتدای مراسم پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت قرآن کریم، نماهنگ جشنواره سی و ششم پخش شد و با موسیقی زنده رضا بهرامی همراه با کلیپی از عکس‌های فیلم‌های سودای سیمرغ اولین بخش برنامه اختتامیه اجرا شد.

در ادامه رضا رشیدپور به عنوان مجری، مراسم را به صورت رسمی آغاز کرد. در ادامه ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در سخنانش از مدافعان حریم انقلاب اسلامی از دیروز تا امروز گفت و از حضار خواست به پاس حماسه‌آفرینی‌های این عزیزان بایستند و دلاوران ایران زمین را تشویق کنند.

همچنین سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روی صحنه آمد و پیام رئیس جمهوری را قرائت کرد.

در ادامه برگزیدگان جشنواره از سوی هیأت داوران شامل فرشته طائرپور، حسن خجسته، بهرام بدخشانی، رسول صدرعاملی، کمال تبریزی، محمدرضافروتن و خسرو دهقان به شرح زیر معرفی می شوند:

سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه:

بهرام و بهمن ارک (برای فیلم حیوان)

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

برنده سیمرغ: فرید ناصر فصیحی (چهارراه استانبول)

نامزدها: بمب (محمد لطفعلی)، به وقت شام (سیدهادی اسلامی)، تنگه ابوقریب (حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی، چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی)، سرو زیر آب (محمد خاکزاد)، لاتاری و ماهورا (سینا قویدل)

سیمرغ بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

برنده سیمرغ: محسن روزبهانی (تنگه ابوقریب)

نامزدها: بمب (عباس شوقی)، به وقت شام (محسن روزبهانی)، تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)، سرو زیر آب (محسن روزبهانی)، ماهورا (حمید رسولیان)

سیمرغ بهترین چهره‌پردازی

برنده سیمرغ: سعید ملکان (تنگه ابوقریب)

نامزدها: تنگه ابوقریب (سعید ملکان)، چهارراه استانبول (عباس عباسی)، دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی)، شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)، کامیون (بابک اسکندری)

سیمرغ بهترین طراحی لباس

برنده سیمرغ: سارا خالدی زاده (بمب، یک عاشقانه ساده)

نامزدها: بمب (سارا خالدیزاده)، خجالت نکش (رعنا امینی)، سوء تفاهم (سارا سمیعی)، شعله‌ور (سوسن نوروزی)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)

سیمرغ بهترین طراحی صحنه

برنده سیمرغ: عباس بلوندی (سرو زیرآب)

نامزدها: بمب (محسن شاه‌ابراهیمی)، تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)، دارکوب (آیدین ظریف)، سرو زیر آب (عباس بلوندی)، سوء تفاهم (کیوان مقدم)

سیمرغ بهترین صداگذار

برنده سیمرغ: علیرضا علویان (به وقت شام، مغزهای کوچک‌زنگ‌زده)

نامزدها: امپراطور جهنم (بهمن بنیاردلان)، به وقت شام (علیرضا علویان)، تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)، شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان)

سیمرغ بهترین صدابردار

برنده سیمرغ: رشید دانشمند (تنگه ابوقریب)

نامزدها: بمب (ایرج شهزادی)، به وقت شام (طاهر پیشوایی)، تنگه ابوقریب (رشید دانشمند)سوء تفاهم (مهران ملکوتی)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهران ملکوتی)

 

سیمرغ بهترین موسیقی متن

برنده سیمرغ: کارن همایونفر (به وقت شام)

نامزدها: به وقت شام (کارن همایونفر)، بمب (النی کاریندرو)، تنگه ابوقریب (حامد ثابت)، دارکوب (بهزاد عبدی)، شعله‌ور (سهراب پورناظری)، عرق سرد (کارن همایونفر)

 

سیمرغ بهترین تدوین

برنده سیمرغ: عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)

نامزدها: به وقت شام (مهرداد خوشبخت)، دارکوب (فرامرز هوتهم)، عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)، کامیون (مصطفی خرقه‌پوش)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی)

سیمرغ بهترین فیلمبرداری

برنده سیمرغ:سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)

نامزدها: بمب (محمود کلاری)، تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)، سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)، عرق سرد (فرشاد محمدی)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (پیمان شادمانفر)

 

سیمرغ بلورین «بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه» جشنواره #فیلم_فجر اهدا شد به:

فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده»، هومن سیدی

 

سیمرغ بلورین «بهترین فیلم اولی» جشنواره #فیلم_فجر اهدا شد به:

فیلم «خجالت نکش»، رضا مقصودی

 

سیمرغ بهترین نقش مکمل زن

برنده سیمرغ:سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول

نامزدها: سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول، لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد، نگار عابدی برای فیلم دارکوب، هدی زین‌العابدین برای فیلم عرق سرد

سیمرغ بهترین نقش مکمل مرد

برنده سیمرغ:جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب

نامزدها: پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم، جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب، سیامک انصاری برای فیلم بمب، فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده، مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول، نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

سیمرغ بهترین نقش اول زن

برنده سیمرغ:سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

نامزدها: باران کوثری برای فیلم عرق سرد، سارا بهرامی برای فیلم دارکوب، شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش، ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول، مهناز افشار برای فیلم دارکوب، هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

سیمرغ بهترین نقش اول مرد

برنده سیمرغ:امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد

دیپلم افتحاز:امین حیایی برای فیلم شعله‌ور

نامزدها: امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد، امین حیایی برای فیلم شعله‌ور، بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب، رضا عطاران برای فیلم مصادره، سعید آقاخانی برای فیلم کامیون، نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

 

سیمرغ بهترین فیلمنامه

برنده سیمرغ:کامیون (کامبوزیا پرتوی)

برنده سیمرغ:مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

نامزدها: بمب (پیمان معادی)، سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر)، شعله‌ور (هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله)، کامیون (کامبوزیا پرتوی)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

 

جایزه ویژه هیئت داوران :

پیمان معادی و فیلم بمب یک عاشقانه ….

 

سیمرغ بهترین کارگردانی

برنده سیمرغ:به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا

برنده سیمرغ:تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی

نامزدها: به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی، دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی، سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، کامیون به کارگردانی کامبوزیا پرتوی، مغزهای کوچک زنگ‌زده به کارگردانی هومن سیدی

 

سیمرغ بهترین فیلم

برنده سیمرغ:نگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

نامزدها: بمب به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و احسان رسول‌اف، به وقت شام به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی، تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان، دارکوب به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی، سرو زیر آب به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی، کامیون به تهیه‌کنندگی کامبوزیا پرتوی، مغزهای کوچک زنگ‌زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

 

سیمرغ بهترین فیلم با نگاه ملی:

برنده سیمرغ:  فیلم سرو زیر آب به کارگردانی سید حامد حسینی

 

سیمرغ بلورین برترین فیلم از نگاه تماشاگران:

برنده سیمرغ :مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 6 =