دستگیری کلاهبردار اینترنتی در فردیس

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از دستگیری ۲ کلاهبردار اینترنتی که با هدف جذب مخاطب و فروش کانال اقدام به نشر اکاذیب در این شهرستان می کردند، خبر داد. سرهنگ بیژن جنتی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در پی دریافت یک فقره پرونده از دادسرای عمومی شهرستان فردیس مبنی بر انتشار اکاذیب […]

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از دستگیری ۲ کلاهبردار اینترنتی که با هدف جذب مخاطب و فروش کانال اقدام به نشر اکاذیب در این شهرستان می کردند، خبر داد.

سرهنگ بیژن جنتی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در پی دریافت یک فقره پرونده از دادسرای عمومی شهرستان فردیس مبنی بر انتشار اکاذیب از سوی فردی ناشناس در فضای مجازی، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که نامبرده سازنده پروژه‌های ساختمانی است و مدتی است که از طریق برخی افراد ناشناس اقدام به تبلیغات منفی در خصوص واحدهای ساختمانی وی با این عنوان که در مقابل زلزله مقاوم نیست و از مصالح نامرغوب در ساخت آن بکار رفته است، می‌کند و موجب ترس خریداران و لغو تمامی معاملات ملکی وی شده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا طی رصد فضای مجازی کانال مذکور را شناسایی و با به‌کارگیری شگردهای پلیسی هر دو متهم را شناسایی کردند.

وی خاطرنشان کرد: مأموران پلیس طی هماهنگی با مقام قضایی دو نفر را که اقدم به نشر اکاذیب در شهرستان فردیس می‌کردند دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: متهمان ضمن اعتراف به جرم خود اذعان داشتند که به‌منظور فروش کانال‌های پرمخاطب جهت فعالیت‌های تبلیغاتی اقدام به نشر اکاذیب جهت جذب مخاطب کرده و با فروش کانال درآمد زایی می‌کردند.

جنتی افزود: با توجه به این‌که در برخی مواقع انتشار کذب تأثیرات روانی بر ذهن شهروندان دارد و حتی ممکن است، موقعیت شغلی و خانوادگی فرد را به خطر بیندازد، از عموم شهروندان می‌خواهیم تا در صورت مواجهه با هرگونه تخلف در این رابطه مراتب را به پلیس فتا گزارش دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.