همه چیز درباره تلگرام X /نسخه جدید تلگرام با کارایی بهتر!

پایگاه خبری رسا نشر- اخیراً پیام رسانی به نام تلگرام X در اپ استور و پلی استور منتشر شده که در واقع یکی از خروجی های رابط برنامه نویسی TDLib به حساب می آید و پیشتر تحت عنوان Challegram شناخته می شد. در حالی که گمانه زنی های زیادی درباره رسمی یا غیررسمی بودن این […]

پایگاه خبری رسا نشر- اخیراً پیام رسانی به نام تلگرام X در اپ استور و پلی استور منتشر شده که در واقع یکی از خروجی های رابط برنامه نویسی TDLib به حساب می آید و پیشتر تحت عنوان Challegram شناخته می شد. در حالی که گمانه زنی های زیادی درباره رسمی یا غیررسمی بودن این پیام رسان وجود داشت، تلگرام X به صورت رسمی در بلاگ پست تازه کمپانی تلگرام معرفی شده و راه خود را به اندروید باز کرده.

تلگرام X کاملاً از نو نوشته شده و از کد بیس تازه ای بهره می برد که پیشتر در اپلیکیشن اصلی مورد استفاده قرار نگرفته و سبب می شود اپلیکیشن، سرعت و کارایی بیشتری نسبت به نسخه اصلی داشته باشد.

بنابر توضیحات بلاگ پست مورد اشاره، تلگرام X اپلیکیشنی آزمایشی است که شاید یک روز جایگزین اپ رسمی تلگرام شود. اما حتی اگر این اتفاق نیفتد، قطعاً باعث افزایش سرعت توسعه تلگرام خواهد شد و به این کمپانی اجازه می دهد تا با رویکردها و تکنولوژی های تازه دست به آزمون و خطا بزند.

تلگرام X از قابلیت های متعددی بهره مند شده که آن را به نسخه ای بهبود یافته و سریع از تلگرام تبدیل می کنند. پیش از هر چیز، تمرکز توسعه دهنده تلگرام X بر نمایش روان انیمیشن ها بوده و از طرف دیگر، شاهد طراحی تازه ای هستیم که طراحی تکراری شده تلگرام اصلی را از ذهن پاک می کند.

تلگرام X از قابلیتی به نام حالت «Bubble-Free» برای چت ها پشتیبانی می کند که فضای بیشتری را به پیام ها و تصاویر اختصاص می دهد؛ در واقع تصاویر، تمام عرض نمایشگر را در بر خواهند گرفت. در این پیام رسان، با نگه داشتن انگشت روی هر یک چت ها می توان بدون باز کردن چت، پیش نمایشی از محتویات آن داشت. این قابلیت، در دو تب Calls و «Groups In Common» هم قابل استفاده است.

یکی دیگر از ویژگی های مهم تلگرام X، امکان کشیدن پیام ها به سمت راست برای فوروارد آنها است و از طرف دیگر، با دریافت این پیام رسان شاهد موزیک پلیری از نو طراحی شده خواهید بود. در نهایت نیز گفتنی است که پروفایل پیج های بهینه شده از دیگر ویژگی های تلگرام X به حساب می آید که دسترسی آسان به Shared Media را مهیا می سازد.

تلگرام همزمان با معرفی تلگرام X، از TDLib هم رونمایی کرده است. TDLib درست مثل Telegram API، ابزاری برای توسعه دهندگان است که به کمک آن بتوانند تلگرام های غیر رسمی بسازند. به گفته تلگرام کار با TDLib به میزان قابل توجهی نسبت به Telegram API ساده تر است و برنامه نویس ها به کمکش می توانند تلگرام های غیر رسمی سریع تر، امن تر و مجهزتر بسازند.

جالب است بدانید در حالی که تلگرام مشغول رونمایی از پیام رسان تازه خود برای پلتفرم اندروید بود، کاربران پی بردند هر دو اپلیکیشن تلگرام و تلگرام X از اپ استور آیفون و آیپد حذف گشته اند و دلیلی نیز برای این اتفاق ارائه نشده. اگرچه برخی کاربران انجمن ردیت گمانه زده اند که حذف دو اپلیکیشن از اپ استور، به خاطر معرفی نسخه اندرویدی بوده، پاول دوروف در توییتی اعلام کرده این موضوع موقتی بوده و به زودی شاهد بازگشت دو اپلیکیشن به استور اپل خواهیم بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.