خودکشی جوان ایلامی به دلیل فقر و بیکاری

خودکشی جوان ایلامی به دلیل فقر و بیکاری

جوان ایلامی به دلیل فقر و بیکاری به زندگی خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جوانی ۳۳ ساله متاهل ایلامی که دارای ۲ فرزند است به دلیل فقر مالی و بیکاری خودکشی کرد.

جوان متوفی در وصیت نامه خود مشکلات مالی، بیکاری و تنگدستی را عامل خودکشی قید کرده و سپس با حلق آویز کردن خود به زندگیش پایان داد.

این جوان برای تامین مخارج زندگی خود و خانواده اش ۵ سال است که به یکی از شهرستانهای شیراز مهاجرت کرده و در یک شرکت خصوصی مشغول به کار بوده است که پس از تعدیل از کار و عدم توانایی مایحتاج زندگی اش در اقدامی جنون آمیز دست به خودکشی زد.

همسر متوفی فرزند دومش را باردار است.

پدر متوفی از جانبازان جنگ تحمیلی است که سالها پیش به علت سکته قلبی دار فانی را وداع گفته و این خانواده نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

۱۷ فروردین ماه نیز دختر بچه ۱۲ ساله در روستای گاودل از توابع شهرستان تازه تاسیس هلیلان ۱۷ با حلق آویز کردن خود به وسیله طناب به زندگی اش پایان داد. خانواده این دختر بی‌بضاعت هستند و پدرشان تحت پوشش بهزیستی است؛ خانواده ای با ۴ فرزند و پدری که از ناحیه دست قادر به کار نیست و از طریق حقوق و مستمری بهزیستی امرار معاش می کند.

این دختر که فرزند ارشد خانواده و کلاس پنجم ابتدایی بوده قبل سال جدید از پدر و مادرش تقاضای خرید لباس نو برای عید را داشته که به علت عدم تمکن مالی خانواده نتوانسته درخواست دخترشان را اجابت کند.

این دومین خودکشی در استان ایلام طی ۱۰ روز گذشته براثر فقر مالی بوده است.

استان ایلام آمار خودکشی منجر به مرگ در سطح کشور وضعیت مناسبی ندارد و ایلام بر اساس اعلام پزشکی قانونی رتبه ۲ الی ۳ را در کشور دارا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.