پلیس هند عروسک استخدام می‌کند (+عکس)

یک شهروند هندی در این باره گفت: ما قوانین را با حضور یک پلیس واقعی رعایت نمی‌کنیم. پس یک عروسک چه طور می‌تواند به ما در رعایت قوانین کمک کند.

پلیس هند در جدیدترین ابتکار خود از روشی غیر معمول برای مبارزه با متخلفان راهنمایی و رانندگی در شهرهای جنوبی این کشور استفاده کرده و تعدادی پلیس عروسکی (دومی) را به کار گرفته است.
به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مانکن‌ها لباس کامل افسران راهنمایی و رانندگی همراه با کلاه و دیگر وسایل آن را به تن دارند. آنها با پیراهن سفید و جلیقه‌های فلورسنت در سر چهارراه‌ها قرار می‌گیرند تا رانندگان قوانین رانندگی را بیشتر از قبل رعایت کنند.
برخی از آنها عینک آفتابی و ماسک دارند.
این مدل‌های پلیس برای رعایت بیشتر قوانین در هند به کار می‌روند/ عکس: خبرگزاری فرانسه
ترافیک بنگالور با داشتن ۸ میلیون خودرو در سطح جاده‌ها معروف است و پلیس این منطقه اعلام کرده است که نیروی انسانی زیادی برای حضور در تمامی چهارراه‌ و عقاطع ها ندارد.
“بسکار رائو” رئیس پلیس شهر بنگالور در این باره گفت: در این روش به فکر ترساندن کسی نیستیم، تنها می‌خواهیم سیستم پیروی از قوانین را افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: حدود ۴۴ هزار تقاطع در این شهر وجود دارد. در ۴۵۰ تقاطع از این شهر چراغ‌ راهنمایی وجود دارد و بقیه این تقاطع‌ها هیچ سیستم نظارتی ندارند.
وی افزود: افسران پلیس از یک تاکتیک “قایم باشک” (قایم موشک) استفاده می‌کنند. حضور عروسک‌هایی با لباس پلیس باعث می‌شود تا رانندگان بهترین رفتار خود را نشان دهند.
لباس این مدل‌ها با لباس پلیس راهنمایی هیچ فرقی ندارد/ عکس: خبرگزاری فرانسه
بنگالور که لقب “سیلیکون ولی” هند را به اختصاص داده، ۱۳ میلیون نفر جمعیت دارد.
به طور متوسط هر روزه ۲ نفر در جاده‌های این شهر بزرگ می‌میرند. از ماه ژانویه تا نوامبر سال جاری  حدود ۴ هزار ۲۸۳ تصادف در این منطقه رخ داد. بسیاری از این تصادفات به دلیل مصرف نوشیدنی‌های الکلی، سرعت غیرمجاز و بی توجهی به علایم رانندگی رخ داده است.
این پلیس‌های عروسکی باعث واکنش‌های متفاوتی از سوی مردم و محلی‌ها شده است.
برخی از مردم این ایده پلیس را تحسین کرده‌اند. برخی دیگر نیز در مورد کارکرد این شیوه شک دارند.
مردم به کارکرد این پلیس‌ها شک دارند/ عکس: خبرگزاری فرانسه
“ویجی شیخار” مدیر یک کمپانی لباس در این باره گفت: این یک ذهنیت عمومی است که با دیدن پلیس احساس ترس می‌کنیم. با خود می‌گوییم آیا کار اشتباهی انجام داده‌ایم و سعی در انجام رفتار معقول داریم.
با این وجود برخی نیز به این موضوع شک دارند.
“روهیت کمالکار” یک بازرگان هندی در این باره گفت:  این مدل برای جامعه‌ای که قوانین را به تمسخر می‌گیرد کار نمی‌کند.
“ساپان آگاروال” مشاور فناوری در یک شرکت هندی در این باره گفت: ما قوانین را با حضور یک پلیس واقعی رعایت نمی‌کنیم. پس یک عروسک چه طور می‌تواند به این کار را انجام دهد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.