این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

روزگارِ بی آیت الله ...

با اینکه یک روز از عروج ملکوتی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، بزرگ مرد عرصه انقلاب و سیاست ایران می گذرد، اما هنوز نبودن اون را باور نمی کنم. یعنی به هیچ عنوان در زندگی تصور یک روز بدون هاشمی را نداشتم. خبر انقدر سریع و غافلگیر کننده بود که تا آمدیم به خودمان بجنبیم و دست به دعا شویم، انا لله و انا علیه راجعون بر زبانمان جاری شد.

Image result for ‫تشییع هاشمی‬‎

آیت الله هاشمی رفسنجانی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مظلومانه و آرام از میان ما پرکشید و فقدان این مرد بزرگ تا سالهای سال در جامعه احساس خواهد شد. سردار سازندگی، امیرکبیر زمان، انقلابیِ بزرگ، مرد فداکار و اسوه میانه روی و مردم داری از القاب و صفات بارز ایشان می باشد اما تا قلم می نویسد می توان از خوبی های مرحوم هاشمی رفسنجانی نوشت.

در این چند روز خیلی مطالب خوب و ارزنده ای نوشته شد و به زوایای پنهان و آشکار شخصیت و مظلومیت این یار و همسنگر انقلابی امام راحل(ره) پرداخته شد. اما آنچه که بیشتر از نبودن آیت الله آزارم می دهد. رنگ باختن مخالفان و دشمنان داخلی ایشان می باشد. آنهایی که تا یک روز قبل در تریبون نماز جمعه به ایشان انگ بی تدبیری و بی بصیرتی می زدند و تمام کاسه و کوزه های مشکلات کشور را به گردن ایشان می انداختند، به یکباره رنگ عوض کردند و از مقام شامخ ایشان تجلیل کردند، مرد بریده از انقلاب با مرگش و توقف نفس هایش در دقایقی کوتاه انقلابی ،مومن، با بصیرت، یار و همسنگر و دلسوز نظام شد! و همه یکپارچه به خاطر آوردند که هاشمی وفادارترین یار و همسنگر امام راحل و مقام معظم رهبری است و بالاخره بعد از ۷ سال به یاد آوردند….

این یاداوری خیلی دیر صورت گرفت و فایده ای ندارد که بخواهند از این شخصیت عالی مقام در نزد مردم دلجویی و حلالیت بطلبند. بقول حجت الاسلام ناطق نوری دیگر فایده ای ندارد. او از میان ما رفته است. حالا هر ۵ شبکه از او بگویند. فایده ای ندارد….

کینه توزانی که در طی این چند سال عقده گشایی کردند و از شرایط به وجود امده سوء استفاده کردند و به شخص آیت الله و خانواده وی ناجوانمردانه تاختند نتنها شخصیت این روحانی برجسته را خراب نکردند بلکه جایگاه وی را در نزد مردم بالاتر بردند و چه خوب گفته اند عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد … .تندورهای بی قید و بند و وابسته به محافل قدرت و ثروت بدون اینکه لحظه ای فکر کنند یکی از بزرگترین شخصیت های تاریخ ایران و انقلاب را مورد هجمه و تخریب بی سابقه قرار دادند و نداسته کاری کردند که ایشان بیشتر مورد حمایت و توجه مردم قرار گرفت. و حضور میلیونی ملت در روز تشییع پیکر ایشان گواه این مطلب را می دهد که هیچیک از تهمت هایی که بر ایشان وارد کردند را باور نکرده و نخواهند کرد. هاشمی برای مردم ایران یک فرد انقلابی، ارزشی و مورد احترام تا همیشه تاریخ خواهد ماند. دیروز کسی را بالاجبار نیاورده بودند! همه با پای خودشان و با رضای قلبی برای بدرقه ی مردی بزرگ آمده بودند که دردش و حرفش ملت بود. در میان سیل خروشان ملت، جوانان و نوجوانان دهه هفتاد و هشتاد که شناخت زیادی از ایشان نداشتند هم بسیار آمده بودند. آمده بودند تا به او بگویند ادامه دهنده راهش خواهند بود و او را آن طور که باید شناخته اند و به او ایمان دارند.

هرچند رسیدن به آرمان های آیت الله هاشمی رفسنجانی، مشقت و سختی های فراوانی دارد و این راه بدون حضورش که قوت قلب برای ما بود، نیز سخت تر شده است. اما مسلما آنچه که باعث شادی روح ایشان می گردد تداوم این راه است و مردم که صاحبان حقیقی این کشور و انقلابند اجازه نخواهند داد بیرق عدالت خواهی، مردم سالاری و عزت ایران عزیز زمین بخورد و با تمام توان ان را در آسمان آبی ایران عزیز برافراشته خواهد کرد.

روحش شاد، یاد و خاطرش سبز و گرامی …

مهدی سوری

۲۲ دی ماه ۱۳۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

Enter the text from the image below
 
بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

آخرین خبرها

پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی