برترین گوشی های ۲۰۱۷ از نگاه Master Lu

بنچمارک Master Lu به تازگی لیست برترین گوشی های ۲۰۱۷ را منتشر کرد. در این فهرست، گوشی چینی نوبیا زد ۱۷ (Nubia Z17) بالاتر از سایر گوشی های پرچمدار ۲۰۱۷ قرار گرفته است. درست مانند انتوتو و گیک‌بنچ، Master Lu نیز یک ابزار بنچمارک دستگاه‌هایی مانند اسمارت فون ها به حساب می‌آید. اگرچه Master Lu […]

بنچمارک Master Lu به تازگی لیست برترین گوشی های ۲۰۱۷ را منتشر کرد. در این فهرست، گوشی چینی نوبیا زد ۱۷ (Nubia Z17) بالاتر از سایر گوشی های پرچمدار ۲۰۱۷ قرار گرفته است.

درست مانند انتوتو و گیک‌بنچ، Master Lu نیز یک ابزار بنچمارک دستگاه‌هایی مانند اسمارت فون ها به حساب می‌آید. اگرچه Master Lu به محبوبیت AnTuTu و GeekBench نیست، اما فهرست‌های منتشرشده آنها، در برخی موارد به عنوان منبع مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ مخصوصا زمانی که مشخصات یک موبایل معرفی‌نشده را اعلام می‌کند.

علی‌رغم محبوبیت کم Master Lu در خارج از چین، این بنچمارک فهرست بلندبالایی از اسمارت فون های سال گذشته میلادی را مورد بررسی قرار داد و از میان آنها، برترین گوشی های ۲۰۱۷ را منتشر کرد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

برترین گوشی های ۲۰۱۷ از نگاه Master Lu

پیش از این، AnTuTu فهرست بهترین گوشی های سال ۲۰۱۷ را انتشار داده بود که در آن، وان پلاس ۵ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ در صدر قرار گرفتند. البته با وجود عرضه‌ی گوشی های جدید به بازار، تاکنون شاهد آپدیت لیست بهترین موبایل های ۲۰۱۷ از سوی این بنچمارک نبودیم و به نظر نمی‌رسد تا یک ماه دیگر هم به‌روزرسانی شود.

اما در لیست Master Lu، شاهد حضور مدل‌های جدیدی مانند سری هواوی میت ۱۰ هستیم. در این فهرست، گوشی نسبتا قدیمی نوبیا زد ۱۷ در صدر برترین گوشی های ۲۰۱۷ قرار دارد و هواوی میت ۱۰ پرو و اچ تی سی یو ۱۱ را پشت سر گذاشته است. حضور پرچمدار جدید وان پلاس ۵ تی و گلکسی نوت ۸ در رده‌های ۸ و ۶ نیز قابل تامل است. ۸ مدل از بهترین اسمارت فون های سال ۲۰۱۷ از نگاه Master Lu به اسنپدراگون ۸۳۵ مجهز هستند و دو موبایل باقی‌مانده نیز از چیپست کایرن ۹۷۰ قدرت می‌گیرند.

همانگونه که در تصویر بالا می‌بینید، فاصله امتیاز دو گوشی اول و دوم بسیار کم است؛ هواوی میت ۱۰ پرو (با امتیاز ۱۶۷۴۶۷) به پردازنده کایرن ۹۷۰ مجهز است و در فاصله نزدیکی با نوبیا Z17 (با امتیاز ۱۶۷۹۸۸) قرار دارد که در آن از چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ استفاده می‌شود. بنابراین، از نظر Master Lu، عملکرد پردازنده‌های اسنپدراگون ۸۳۵ و کایرن ۹۷۰ بسیار شبیه به هم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.