فیلم بدنام‌ترین چهره‌ هالیوود اکران شد

فرزاد مظفری: در چند هفته اخیر پای ثابت اخبار گیشه سینما فیلم «جوکر» به کارگردانی تاد فیلیپس است. یک روز خبر رکوردشکنی‌اش می‌آید و یک روز اخبار تهدیدات پیش‌روی اکرانش، یک بار هم خبر بازگشتش به صدر جدول پرفروش‌ها است که در اخبار گیشه سینمای جهان جلب توجه می‌کند.

«جوکر» پرفروش‌ترین فیلم هفته

معمولا فیلمی که ۴ هفته از اکرانش گذشته است و فروش جهانی‌اش از ۸۴۰ میلیون دلار فراتر رفته است، نمی‌تواند به صدر گیشه پرفروش‌ها برگردد آن‌هم وقتی چند فیلم تازه اکران شده‌اند و فیلمی مثل «مالفیسنت» با بازی آنجلینا جولی از کمپانی دیزنی پس از آن روی پرده رفته است. اما هفته پیش این اتفاق افتاد و «جوکر» با اختلافی اندک پرفروش‌ترین اثر گیشه سینمای آمریکای شمالی شد.

«جوکر» هفته پیش ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار گیشه داشت و از «مالفیسنت» و گیشه ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری‌اش جلو افتاد.

تازه اکران شده‌های بی‌رمق

در میان فیلم‌های تازه اکران شده، «شمارش معکوس» بهترین عملکرد را داشت. این فیلم با فروش ۹ میلیون دلاری یک اثر ماورایی ترسناک است که داستانش روایتی از زندگی پرستاری است که با دانلود یک برنامه عجیب به زمان مرگش پی می‌برد.

«شمارش معکوس» فیلم ارزانی است و با بودجه ۷ میلیون دلاری ساخته شده است، بنابراین فروش ۹ میلیون دلاری عملکرد قابل قبولی است و می‌تواند نویددهنده سوددهی فیلم باشد.

پس از «شمارش معکوس» به فیلم تازه دیزنی با عنوان «سیاه و آبی» می‌رسیم که هفته گذشته روی پرده رفت. این فیلم اکشن با بازی نایومی هریس و تیرس گیبسون داستان پلیس تازه‌کاری است که تصادفی کشته شدن ساقی موادمخدر جوانی را ضبط می‌کند.

«سیاه و آبی» هم فیلم کم‌هزینه‌ای است و با صرف ۱۲ میلیون دلار ساخته شده است. پس می‌توان فروش ۸ میلیون دلاری آن را هم امیدوارکننده توصیف کرد.

فیلمی از هاروی واینستین بدنام

سومین فیلم تازه اکران شده که بدترین عملکرد را هم داشت، روایتی تاریخی دارد. «جنگ جریان» که روایت تاریخی جنگ مشهور میان توماس ادیسون و جرج وستینگهاوس است، از تهیه‌کننده بدنامش هاروی واینستین بیشترین ضربه را خورده است و دو سال به خاطر این چهره بدنام هالیوودی بایگانی شده بود. واینستین پیش از رسانه‌ای شدن ماجرای سوءاستفاده‌های جنسی و تجاوزهایش این فیلم را به جشنواره فیلم تورنتو برده بود که البته پس از رسوایی بزرگش فیلم هم رنگ پرده را ندید.

در این فیلم بندیکت کامبربچ و مایکل شانن به ترتیب نقش ادیسون و وستینگهاوس را بازی می‌کنند.

فروش خوب «فانوس دریایی»

هفته پیش فیلم «فانوس دریایی» یکی از ۱۰ فیلم پرفروش گیشه شد، آن‌ هم در حالی که مثل باقی آثار پرفروش اکران گسترده‌ای نداشت. با این حال «فانوس دریایی» که از بازی خوب ویلم دفو و رابرت پتینسون بهره می‌برد، توانست با فروش ۳ میلیون دلاری در رده هشتم جدول پرفروش‌ها راه پیدا کند.

ترمیناتور به سینما بازگشت

«ترمیناتور/ نابودگر» که از محصولات پرفروش کمپانی «فاکس قرن بیست و یک» بود، حالا جزو دارایی‌های بی‌شمار دیزنی است. اثر مشهوری که همه با تصویر آرنولد شوارتزنگر می‌شناسندش این بار پیش از آمریکای شمالی در چند کشور دیگر روی پرده رفته است و تا هفته دیگر در آمریکا رنگ پرده را نخواهد دید.

عنوان فیلم جدید «نابودگر: سرنوشت سیاه» است و بیشترین مخاطب را در سینماهای انگلستان داشت. «نابودگر»‌ در نخستین روزهای اکران از گیشه جهانی سهمی ۱۲ میلیون دلاری داشت. باید منتظر نشست و دید که هفته آینده در بزرگترین بازار سینمای جهان وضعیت اکران فیلم چگونه خواهد شد. آیا خواهد توانست از عهده فیلم‌هایی مثل «جوکر» و «مالفیسنت» برآید یا نه به سرنوشت فیلم‌هایی مثل «شمارش معکوس» و «سیاه و آبی» دچار خواهد شد.

تارانتینو با نسخه تازه‌ای از «روزی روزگاری در هالیوود»

کوئنتین تارانتینو هفته پیش نسخه‌ای تازه از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» را دوباره در تعدادی سینما روی پرده برد که البته مشتری چندانی نداشت. مجموع فروش این نسخه تازه در بیش از ۱۰۰۰ سالن سینما چیزی حدود ۵۵۰ هزار دلار بود که نشان می‌دهد تماشاچیان اشتیاق چندانی برای دیدن اضافات فیلم نداشتند.

نام فیلم

فروش هفتگی (میلیون دلار)

مجموع فروش (میلیون دلار)

بودجه فیلم(میلیون دلار)

جوکر

Joker

۱۸.۹

۲۷۷

۶۰

مالفیسنت: سردسته شیاطین

Maleficent: Mistress of Evil

۱۸.۵

۶۵

۱۸۵

خانواده آدامز

Addams Family

۱۱.۷

۷۲

۵۰

سرزمین زامبی‌ها

Zombieland 2: Double Tap

۱۱.۶

۴۷

۴۲

شمارش معکوس

Countdown

۹

۹

۷

سیاه و آبی

Black and Blue

۸.۳

۸.۳

۱۲

مرد دو پیکر

Gemini Man

۴

۴۳.۳

۱۴۰

فانوس دریایی

The Lighthouse

۳

۳.۶

جنگ جریان

The Current War: Director’s Cut

۲.۷

۲.۷

غول برفی

Abominable

۲

۵۶.۸

۷۵

۲۴۱۲۴۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.