دادگستری کردستان: کشته شدن ۲ نفر در سنندج ربطی به اغتشاشات اخیر ندارد

در همین زمینه انسداد ۳ محور اصلی به دلیل بارش برف، کولاک شدید و رانش زمین ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ گرمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد در راه است! ۸ خرداد ۱۳۹۹ رئیس کل دادگستری استان کردستان با تکذیب خبر کشته شدن دو نفر در اغتشاشات اخیر این استان گفت: این دو نفر از مدت‌ها قبل […]

رئیس کل دادگستری استان کردستان با تکذیب خبر کشته شدن دو نفر در اغتشاشات اخیر این استان گفت: این دو نفر از مدت‌ها قبل تحت رصد نیروهای امنیتی بوده و در درگیری با ماموران کشته شده‌اند.

علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان در گفت‌وگو با میزان با تکذیب خبر کشته شدن دو نفر در اغتشاشات اخیر شهر سنندج اظهار کرد: اخباری که در برخی رسانه‌های معاند مبنی بر کشته شدن دو نفر در اغتتشات اخیر منعکس شده کذب محض است و این دو فرد اصلا ربطی به اغتشاشات اخیر نداشته‌اند.

وی گفت: این دو فرد وابسته و در ارتباط با گروهک‌های تروریستی و معاند نظام بوده‌اند که از مدت‌ها قبل تحت رصد نیروهای امنیتی و اطلاعاتی قرار داشته‌اند.

این مقام قضایی بیان کرد: حتی یکی از این افراد به علت همکاری با گروهک‌های تروریستی سابقه کیفری و تحمل زندان را داشته است؛ اما پس از آزادی متاسفانه همکاری سابق خود را با این گروهک مجددا آغاز کرده بود.

گروسی تصریح کرد: این دو فرد در درگیری با نیروهای امنیتی کشورمان کشته شده‌اند به طوریکه یکی از این افراد در زمان درگیری از اسلحه استفاده کرده است.
رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: با تاکیدی که به نیروی انتظامی شده بود مبنی بر اینکه از شلیک اجتناب کنند، لذا  در اغتشاشات اخیر استان کردستان هیچ فردی کشته نشده است.
این مقام قضایی در پایان در رابطه با دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر هم گفت: با توجه به تاکیدی که مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه داشتند با افراد فریب خورده که نقش مهمی در اغتشاشات نداشته اند با رافت اسلامی برخورد خواهد شد اما با لیدرهای اصلی این اغتشاشات برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.