اردوغان: روحانی گفت که امیدوار است تظاهرات چند روز دیگر تمام شود/ وزیر خارجه ترکیه: نتانیاهو و ترامپ از تظاهرات حمایت می کنند

در همین زمینه انسداد ۳ محور اصلی به دلیل بارش برف، کولاک شدید و رانش زمین ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ گرمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد در راه است! ۸ خرداد ۱۳۹۹ اردوغان هم در این تماس تلفنی بر اهمیت حفاظت از صلح و ثبات اجتماعی در ایران تاکید کرد.   رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری […]

اردوغان هم در این تماس تلفنی بر اهمیت حفاظت از صلح و ثبات اجتماعی در ایران تاکید کرد.

 

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز با همتای ایرانی خود حسن روحانی تماس تلفنی داشت و دو طرف گفتگو کردند.

به گزارش عصرایران، خبرگزاری آناتولی ترکیه نوشت: دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد حسن روحانی به اردوغان گفت که امیدوار است اعتراضات در ایران در چند روز اینده به پایان برسد.

یورونیوز نوشت: منابعی در دفتر ریاست جمهوری ترکیه گفتند: اردوغان در این تماس تلفنی گفت که روحانی در برابر اعتراضات اخیر موضع ملائمی گرفت و گفت که معترضین در تظاهرات مسالمت آمیز که حق آنهاست نباید قانون را نقض کنند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه هم نوشت: اردوغان در این گفت‌وگو با تایید سخنان روحانی درباره احترام به حق اعتراض صلح آمیز مردم بدون بکارگیری خشونت و زیرپا گذاشته شدن قوانین، بر اهمیت آرامش و ثبات در ایران برای ترکیه تاکید کرده است.

حسن روحانی نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از رویکرد ترکیه در مورد حوادث اخیر در ایران، نسبت به اتمام تظاهرات‌ طی روزهای آینده ابراز امیدواری کرد.

اردوغان هم در این تماس تلفنی بر اهمیت حفاظت از صلح و ثبات اجتماعی در ایران تاکید کرد.

همزمان رویترز نوشت: وزیر خارجه ترکیه گفت که نتانیاهو و ترامپ از اعتراضات در ایران حمایت می کنند.

“مولود چاووش اوغلو ” وزیر امور خارجه ترکیه گفت که نتانیاهو و ترامپ از تظاهرات ضددولتی در ایران حمایت می کنند.
وی افزود: ترکیه مخالفت دخالت خارجی در ایران است.

نظرات بسته شده است.