سخنگوی نخست وزیر انگلیس: ایران با مخالفان وارد مذاکره شود

در حالی که مقامات امنیتی ایران، انگلیس را به مشارکت در جنگ نیابتی رسانه‌ای علیه ایران متهم می‌کنند، سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت که دولت ایران باید با مخالفان وارد گفت‌وگوی منطقی شود. به گزارش ایسنا به نقل از دیلی استار سخنگوی ترزا می در واکنش به ناآرامی‌های ایران و در اظهاراتی مداخله‌جویانه […]

در حالی که مقامات امنیتی ایران، انگلیس را به مشارکت در جنگ نیابتی رسانه‌ای علیه ایران متهم می‌کنند، سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت که دولت ایران باید با مخالفان وارد گفت‌وگوی منطقی شود.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی استار سخنگوی ترزا می در واکنش به ناآرامی‌های ایران و در اظهاراتی مداخله‌جویانه افزود: ما معتقدیم که باید در مورد موضوعات مورد اعتراض معترضان یک مذاکرات منطقی صورت انجام شود.

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر عده‌ای در برخی شهرهای کشورمان اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی کردند که با استقبال گسترده و حمایت مقامات آمریکایی و برخی اروپایی‌ها مواجه شده است که در این میان با سوءاستفاده از این شرایط تلاش می‌کنند، با دامن زدن به ناآرامی‌ها سیاست‌های مداخله‌جویانه خود را در ایران پیش ببرند.

حسن روحانی نیز در این باره با اشاره به ابراز شادی دشمنان انقلاب، گفت: ترامپ که امروز در آمریکا با مردم ایران همدردی می‌کند یادش رفته که چند ماه پیش ملت ایران را تروریست می‌نامید. این آدمی که سر تا پایش علیه ملت ایران است حق ندارد برای مردم ایران دلسوزی کند.

پیش تر نیز وزیر امور خارجه انگلیس در واکنش به اعتراض‌ها در ایران با انتشار پیامی گفت: رویدادها در ایران را با نگرانی دنبال می‌کنیم.

پیش از این بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس گفته بود: ما از کشته شدن چند نفر از معترضان در ایران متاسفیم و از همه می‌خواهیم که از خشونت پرهیز کنند و به قوانین بین‌المللی و حقوق بشر احترام بگذارند.

دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفت‌وگویی روز دوشنبه با بیان این‌که اینترنت و هشتگ‌ها در واقع یک جنگ نیابتی علیه ملت ایران هستند” گفت: بر اساس بررسی‌های صورت‌گرفته شاید ۲۷ درصد از هشتگ‌هایی که جدیدا به راه افتاده متعلق به سعودی‌هاست. البته این هشتگ‌ها متعلق به مردم سعودی نیست بلکه دولت سعودی یعنی دولت محمد بن سلمان این هشتگ‌ها را به راه می‌اندازد و عوامل اجرایی این کار، اسرائیلی و غربی هستند. هشتگ‌ها در خصوص اوضاع ایران از آمریکا، انگلیس و عربستان به راه افتاده است.

وی افزود: آنها یک سازمان درست کرده‌اند و افرادی از خارج از سعودی برای اداره این سازمان آورده‌اند چون سعودی‌ها خودشان چنین توانی را ندارند. همچنین منافقین نیز مسلما ابزارها و پیاده‌نظام این سازمان هستند. مسلما سعودی‌ها از ایران پاسخ مناسبی دریافت خواهند کرد و از جایی که نخواهند فهمید این پاسخ را دریافت خواهند کرد. خاندان حاکم بر سعودی به خوبی خطر پاسخ ما را می‌داند.

نظرات بسته شده است.