درآمد مدیر عامل اپل در سال ۲۰۱۷ چقدر بود؟

تیم کوک، مدیر عامل اپل به لطف فعالیت‎هایش در مقر این شرکت بزرگ چند ملیتی در کوپرتینوی کالیفرنیا توانست در سال جاری میلادی بیش از ۱۰۰میلیون دلار درآمد کسب کند. به دستمزد ماهانۀ او که ۳ میلیون دلار است، ۹ میلیون دلار پاداش و ۸۹ میلیون دلار نیز در قالب سهام اپل اضافه شده است. […]

تیم کوک، مدیر عامل اپل به لطف فعالیت‎هایش در مقر این شرکت بزرگ چند ملیتی در کوپرتینوی کالیفرنیا توانست در سال جاری میلادی بیش از ۱۰۰میلیون دلار درآمد کسب کند. به دستمزد ماهانۀ او که ۳ میلیون دلار است، ۹ میلیون دلار پاداش و ۸۹ میلیون دلار نیز در قالب سهام اپل اضافه شده است.
به گزارش یورونیوز؛ در قبال دستمزد و پاداش‎هایی که تیم کوک در این سال به دست آورده است، هزینه‌هایی که این شرکت برای تامین امنیت او و همچنین آسان‌سازی فعالیت‎های حرفه‎ای‎ صرف کرده، ناچیز است. شرکت اپل در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۲۴ هزار دلار برای تامین امنیت و ۹۳ هزار دلار نیز برای استفاده تیم کوک از یک جت خصوصی برای انجام سفرهای کاری پرداخت کرده است.
دیگر مقامات ارشد اپل از چنین درآمد هنگفتی برخوردار نبودند. پنج مدیر دیگر این شرکت یعنی لوکا ماستری مدیر ارشد امور مالی، آنجلا آرندتس نایب رئیس و مدیر تمام فروشگاه‌های خرده فروشی اپل در سراسر جهان، جانی سروجی مدیر تیم فناوری‌های سخت‌افزاری، دن ریکو مدیر تیم‌های مهندسی Mac, iPhone, iPad و iPod و درنهایت بروس سیویل معاون ارشد شورای عمومی، در سال جاری میلادی کمی بیش از ۲۴ میلیون دلار دستمزد، پاداش و سهام دریافت کرده‌اند.
توانایی اپل و مدیرانش در نوآوری و مدیریت بحران‌ها در بازار از مهمترین دلایل درآمدزایی قابل توجه این شرکت بوده است و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که این شرکت بتواند با بسیاری از موقعیت‎های پیچیده درسال ۲۰۱۸ نیز بخوبی رو‌به‌رو شود. اپل برای سال آینده کارهای مهمی در پیش دارد از جمله کاهش قیمت آیفون ایکس برای مقابله با معضل کاهش فروش این محصول در بازار و همچنین پشت سر گذاشتن چندین پروسۀ حقوقی در پی کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی.

نظرات بسته شده است.