انتقاد امیر آقایی از فروش فیلم های عامه پسند و پاسخ منوچهر هادی

روز گذشته بسیاری از هنرمندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی تولد بهرام بیضایی را تبریگ گفتند اما متن تبریک امیر آقایی بحث برانگیز شد. او در متن تبریک خود خطاب به بهرام بیضایی یه فیلم های «خالتور» و «آینه بغل» طعنه زد. این نوشته واکنش تند منوچهر هادی کارگردان «آینه بغل» را برانگیخت و او در […]

روز گذشته بسیاری از هنرمندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی تولد بهرام بیضایی را تبریگ گفتند اما متن تبریک امیر آقایی بحث برانگیز شد. او در متن تبریک خود خطاب به بهرام بیضایی یه فیلم های «خالتور» و «آینه بغل» طعنه زد. این نوشته واکنش تند منوچهر هادی کارگردان «آینه بغل» را برانگیخت و او در صفحه اینستاگرام خود به امیر آقایی توصیه کرد به جای توهین به مخاطبان میلیونی «آینه بغل» و همکارانش، با خونسردی دلیل نفروختن فیلم‌هایی که در آن بازی کرده را پیدا کند.
آی سینما نوشت: امیر آقایی در متنی که به مناسبت تولد بهرام بیضایی، منتشر کرده آورده است: «بهرام جان بیضایی، استادِ نازنین، زادروزتان خجسته و مبارکمان باشد. تنِ تان سالم و اندیشه تان تا ابد پویا، اینجا اما هیچ جایتان خالی نیست، اینجا «خالتور» ها میفروشند و «آینه بغل» ها. اینجا هنوز بر مدار گیشه ایم و اندیشه نه. چه خوش گفت آن شاعرِ تبعیدی: سرزمینِ من جائیست، که نانِ شبم را ارزانی ام میدار.»
پس از انتشار یادداشت کنایه آمیز امیر آقایی، منوچهر هادی کارگردان «آینه بغل» در صفحه اینستاگرام خود ضمن تبریک تولد بهرام بیضایی خطاب به این بازیگر نوشت: «فرهیخته گرامی! شما که فیلمهایتان بر مدار اندیشه است چرا به مخاطب میلیونی و تفکر همکارت اینقدر واضح توهین میکنی؟ اینجا «فروشنده» و «ابد و یک روز»ها هم می‌فروشند و من میبینم و یاد میگیرم و لذت می‌برم. فیلم‌های وحید جلیلوند با بازی زیبا و حیرت انگیز شما را میبینم و لذت میبرم بدون بغض .»
منوچهر هادی همچنین امیر آقایی را به خونسردی دعوت می‌کند و در پایان می‌نویسد: « با اندیشه درستی که از شما سراغ دارم مطلب بنویس . بدون توهین بدون قضاوت بدون بغض … دلیل نفروختن فیلمهایت را پیدا کن . من هم چندی پیش فیلم کارگر ساده نیازمندیم را ساختم و نفروخت ولی تقصیر را گردن دیگری نینداختم و به اساتیدم گله نکردم . همچنان دوستت دارم امیر جان و این مطلب و یادداشت احساسیت را به دل نمیگیرم ولی توهین به شعور و انتخاب مردم و عذرخواهی از ایشان را خودت پاسخ گو باش»

نظرات بسته شده است.