جمع‌آوری آیفون سری ۱۴ و ۱۵

حسین دشتبان: طرح جمع‌آوری گوشی‌های آیفون ۱۴ و ۱۵ در مراکز عرضه و فروش و انبارها در خراسان رضوی نیز آغاز شده است. همچنین، برخورد با عرضه گوشی برند آیفون در تمام رویه‌های تجاری و مسافری و پستی در دستور کار قرار دارد.

جمع‌آوری آیفون سری ۱۴ و ۱۵

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: برخورد با عرضه‌کنندگان‌ و جمع آوری آیفون سری ۱۴ و ۱۵ در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، حسین دشتبان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این اقدام به منظور مقابله با قاچاق کالاهای این برند همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود و تمامی عرضه‌کنندگان این دو مدل گوشی توسط کمیته شناسایی قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شناسایی و مورد برخورد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی گفت:طرح جمع‌آوری گوشی‌های آیفون ۱۴ و ۱۵ در مراکز عرضه و فروش و انبارها در خراسان رضوی نیز آغاز شده است که همچنین بر اساس بخشنامه این ستاد، برخورد با عرضه گوشی برند آیفون در تمام رویه‌های تجاری و مسافری و پستی در دستور کار قرار دارد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی ادامه داد: تمامی دستگاه‌های ذی‌صلاح دستور برخورد با عرضه گوشی‌های قاچاق را دریافت کرده‌اند و با عرضه‌کنندگان برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌هایی که به آنتن‌دهی گوشی‌های آیفون کمک می‌کنند هم کالای قاچاق بوده و کالاهایی همچون دانگل‌های آی‌کاس نیز قاچاق محسوب شده و عرضه آن ممنوع است.

دشتبان همچنین درباره گمرکی نبودن اکثر گوشی‌های آیفون سری ۱۴ گفت: بسیاری از سریال‌های این مدل آیفون وارد شده، ثبت گمرکی نشده و از نظر قانونی قاچاق محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ماه گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نامه‌ای خواستار برخورد با عرضه این دو سری گوشی‌های آیفون شده بود و از همه آحاد جامعه می‌خواهیم قبل از خرید هر نوع وسیله و کالا استعلام اصالت را انجام دهند.

نظرات بسته شده است.