پاسخ دانشگاه صنعت شریف به کیهان درباره وضعیت علی شریفی زارچی : «از اظهاراتی که می‌تواند آرامش محیط دانشگاهی را مختل کند بپرهیزند»

بعد از خبرهای مربوط به اخراج استاد شریفی زارچی روزنامه کیهان درباره او مطلبی منتشر کرد، حالا دانشگاه صنعتی شریف پاسخی دراین‌باره منتشر کرده که متن آن در ادامه آمده است.

پاسخ دانشگاه صنعت شریف به کیهان درباره وضعیت علی شریفی زارچی : «از اظهاراتی که می‌تواند آرامش محیط دانشگاهی را مختل کند بپرهیزند»

روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف به روزنامه کیهان واکنش نشان داد
به گزارش خبرآنلاین، این روزها ماجرای کنار گذاشتن، تعلیق، قطع همکاری و مواردی از این دست که سبب شده برخی اساتید دیگر در دانشگاه‌ها تدریس نداشته باشند حواشی زیادی ایجاد کرده است، یکی از مواردی که طی روزهای گذشته چالش برانگیز شد، اخراج علی شریفی زارچی استاد دانشگاه صنعتی شریف بود.
بعد از خبرهای مربوط به اخراج این استاد دانشگاه روزنامه کیهان درباره او مطلبی منتشر کرد، حالا دانشگاه صنعتی شریف پاسخی دراین‌باره منتشر کرده که متن آن در ادامه آمده است.
«مدیر محترم روزنامه کیهان
موضوع: مطلب چاپ شده راجع به دکتر شریفی زارچی
با سلام؛
در تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ مطلبی در آن روزنامه تحت عنوان«بعد از اخراج به دلیل عدم صلاحیت علمی نوبت محاکمه شریفی زارچی است» به چاپ رسیده است. از آنجا که بخشی از این نوشته انتساب مطالب خلاف واقع به دانشگاه صنعتی شریف و هیئت اجرایی جذب این دانشگاه است، مستدعی است توضیح ذیل در آن روزنامه به چاپ برسد:
«عطف به مطلب چاپ شده در روزنامه کیهان در تاریخ یازدهم شهریور تحت عنوان «بعد از اخراج به دلیل عدم صلاحیت علمی نوبت محاکمه شریفی زارچی است»، به آگاهی می‌رساند همان‌گونه که در اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ هشتم شهریور و از طریق وب‌سایت دانشگاه به اطلاع عموم هموطنان گرامی رسید، دلیل اصلی رأی جلسه مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ هیئت جذب دانشگاه (که وظیفه بررسی تقاضاهای استخدام، تمدید قرارداد پیمانی و تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیئت علمی را به عهده ‌دارد)، مبنی بر خاتمه همکاری آقای دکتر علی شریفی زارچی با دانشگاه، عدم تقاضای رسمی ایشان برای تبدیل وضعیت استخدامی به «رسمی آزمایشی»، علی‌رغم پیگیری‌های کتبی و شفاهی صورت گرفته از ایشان و گذشت حدود ۱۸ ماه از سقف پنج ساله دوره عضویت پیمانی، بوده است و بر اساس قانون، برای تمدید عضویت پیمانی ایشان پس از سال پنجم نیز باید پرونده درخواست تبدیل وضعیت استخدامی ایشان وصول و بررسی می‌شده است.
به همین دلیل، صلاحیت علمی و یا عمومی ایشان در هیئت جذب دانشگاه بررسی نشده و قضاوت مطبوعات در مورد آن منصفانه نیست. ضمن اینکه، بر اساس قانون آقای دکتر علی شریفی زارچی در موعد مقرر حق تجدید نظرخواهی در رأی صادره را دارند.
لذا از همه هموطنان گرامی و به‌ویژه‌ مطبوعات، تقاضا می‌شود امور مربوط به دانشگاه را به ارکان قانونی و تخصصی دانشگاه واگذارده و از اظهاراتی که می‌تواند در آغاز سال تحصیلی آرامش محیط دانشگاهی را مختل نماید، بپرهیزند. در صورتی که هر یک از مطبوعات قصد انتشار مطالبی راجع به دانشگاه صنعتی شریف دارند، مسئولین این دانشگاه آماده ارائه اطلاعات دقیق هستند.
روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف»

نظرات بسته شده است.