سرعت اینترنت در کشور بازهم کاهش یافت!

دیجیاتو نوشت: طبق گزارش اسپیدتست، رتبه کشورمان در بخش اینترنت ثابت با کاهش سه‌پله‌ای همراه بوده است.

سرعت اینترنت در کشور بازهم کاهش یافت!

اسپیدتست ماهانه گزارشی را درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا طبق جدیدترین گزارش آن برای ماه ژوئیه ۲۰۲۳، سرعت اینترنت موبایل در ایران کاهش و سرعت اینترنت ثابت افزایش یافته است.

در گزارش اسپیدتست برای ژوئیه ۲۰۲۳، میانگین سرعت اینترنت موبایل در جهان کم شده، اما اینترنت ثابت سریع‌تر شده است. سرعت اینترنت موبایل از ۴۲.۹۲ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۴۲.۳۵ مگابیت در ثانیه کاهش پیدا کرده و سرعت اینترنت ثابت هم از ۸۱.۳۱ مگابیت بر ثانیه، به ۸۲.۵۶ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

گزارش جدید Speedtest: ادامه کاهش سرعت اینترنت موبایل در ایران

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان ژوئیه ۲۰۲۳

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
طبق گزارش اسپیدتست برای ماه ژوئیه، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان افزایش، اما سرعت اینترنت موبایل کاهش پیدا کرده است. بااین‌وجود، رتبه اینترنت موبایل تغییر نداشته، اما رتبه اینترنت ثابت با وجود افزایش سرعت، کاهش یافته است.

طبق این گزارش، سرعت اینترنت ثابت در ایران از ۱۱.۸۰ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۱۲.۱۱ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته؛ بااین‌حال، رتبه کشورمان در لیست سه پله کاهش یافته است و حالا در رتبه ۱۴۸ ام قرار دارد.

گزارش جدید Speedtest: ادامه کاهش سرعت اینترنت موبایل در ایران

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران ژوئیه ۲۰۲۳

در بخش اینترنت موبایل با کاهش سرعت در کشورمان روبه‌رو هستیم. سرعت اینترنت موبایل در ایران از ۳۴.۶۵ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۳۳.۴۴ مگابیت بر ثانیه کاهش یافته است. بااین‌وجود، رتبه ایران تغییری نداشته و نام کشور ما همچنان در رتبه ۶۷ ام به‌چشم می‌خورد.

در سطح جهان نیز سنگاپور بالاترین سرعت اینترنت ثابت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و این سرعت برابر ۲۴۷.۴۴ مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم هنگ‌کنگ با سرعت ۲۴۲.۹۹ مگابیت بر ثانیه به‌چشم می‌خورد و در رتبه‌های بعدی هم به‌ترتیب کشورهای شیلی، امارات متحده عربی و تایلند قرار دارند.

گزارش جدید Speedtest: ادامه کاهش سرعت اینترنت موبایل در ایران

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان ژوئیه ۲۰۲۳

در بخش اینترنت موبایل امارات متحده عربی و قطر به‌ترتیب در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند و به‌ترتیب سرعتی برابر ۲۰۵.۷۷ مگابیت بر ثانیه و ۱۸۶.۳۳ مگابیت بر ثانیه را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهند. کویت، اروگوئه و کره جنوبی به‌ترتیب در رتبه‌های بعدی به‌چشم می‌خورند.

نظرات بسته شده است.