اعتراف فرمانده گروه واگنر درباره جنگ روسیه در اوکراین

اعتراف فرمانده گروه واگنر درباره جنگ روسیه در اوکراین

ایرنا نوشت: “یوگنی پریگوژین” فرمانده گروه شبه نظامی واگنر گفت که منطق کرملین برای حمله به اوکراین بر اساس دروغ‌هایی است که توسط دشمن همیشگی او (مقامات نظامی ارشد ارتش) ساخته شده است.

 

فرمانده گروه واگنر روز جمعه برای اولین بار در یک کلیپ ویدئویی که توسط سرویس مطبوعاتی وی در تلگرام منتشر شد، توجیهات اصلی روسیه برای حمله به اوکراین در ۲۴ فوریه سال گذشته را در آنچه “عملیات نظامی ویژه” می خواند، رد کرد.

وی در ادامه افزود: “هیچ چیز غیرعادی در ۲۴ فوریه اتفاق نیفتاد، وزارت دفاع روسیه در تلاش است جامعه و رئیس جمهور (پوتین) را فریب دهد و داستانی را در مورد چگونگی تجاوز دیوانه وار اوکراین و ناتو به ما بگوید.

به گفته فرمانده گروه واگنر، جنگ اوکراین لازم بود تا شویگو (وزیر دفاع روسیه) بتواند مارشال شود، تا بتواند دومین مدال «قهرمان» را دریافت کند.

پریگوژین فرمانده نظامی گروه واگنر ماه هاست که علناً سرگئی شویگو وزیر دفاع و والری گراسیموف ژنرال ارشد روسیه را به بی کفایتی در جنگ اوکراین متهم می کند.

گروه واگنر اخیرا در کنترل بر شهر باخموت نقش پررنگی داشت. وی گفته بود که از این شهر عقب‌نشینی کرده و کنترل آن را به ارتش روسیه می‌سپارد.

نظرات بسته شده است.