فرمانده واگنر: مسکو به کمپ ما حمله موشکی کرد؛ دعوت به شورش در روسیه (+فیلم)/ کرملین: صحت ندارد؛ علیه فرمانده واگنر پرونده جنایی تشکیل شد

پریگوژین فرمانده واگنر: وزیر دفاع روسیه دستور داده اجساد ۲۰۰۰ نفر از جنگجویان واگنر را در سردخانه ها پنهان کنند.

فرمانده واگنر: مسکو به کمپ ما حمله موشکی کرد؛ دعوت به شورش در روسیه (+فیلم)/ کرملین: صحت ندارد؛ علیه فرمانده واگنر پرونده جنایی  تشکیل شد

عصر ایران – فرمانده گروه مزدوران واگنر با انتشار اعلامیه ای از حمله ارتش روسیه به مواضع نیروهای خود در خاک اوکراین خبر داد. وی در پیامی در شبکه های اجتماعی خطاب به شهروندان روسیه آنها را به “شورش” فراخواند و گفت: ما انتقام میگیریم.

در همین حال وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای حمله موشکی به کمپ نیروهای واگنر را تکذیب کرد و کرملین از تشکیل پرونده جنایی برای یوگنی پریگوژین فرمانده گروه مزدوران واگنر به اتهام فراخوان به شورش خبر داد.

فرمانده گروه واگنر: روسیه به مواضع ما حمله موشکی کرد؛ دعوت به شورش مسلحانه در روسیه / مسکو: صحت ندارد؛ برای شورش مسلحانه، پرونده جنایی علیه فرمانده واگنر تشکیل دادیم

به گزارش رسانه ها؛ یوگنی پریگوژین ساعتی پیش اعلام کرد: روسیه مواضع ما را در اوکراین هدف حمله موشکی قرار داده است.

وی گفت: یک حمله موشکی به مواضع گروه واگنر انجام شد. قربانیان زیادی وجود دارد. این حمله از خطوط پشتی انجام شده که نشان می‌دهد نیروهای ارتش روسیه عامل آن بوده‌اند. شری که سران نظامی روسیه عامل آن هستند باید متوقف شود.

وی افزود: تعداد زیادی از نیروهای ما بر اثر بمباران ارتش روسیه کشته شده اند.

او گفت:  ما ۲۵۰۰۰ جنگجو در روسیه داریم، علت این نابسامانی را مشخص خواهیم کرد.

فرمانده واگنر گفت: وزیر دفاع روسیه شخصا به روستوف آمد تا عملیات بمباران نیروهای ما را انجام دهد. او بزدلانه از روستوف گریخت تا توضیح ندهد که چرا جوانان ما را بمباران کرده است.

وی افزود: شویگو، وزیر دفاع روسیه دستور داده  اجساد ۲۰۰۰ نفر از جنگجویان واگنر را در سردخانه ها پنهان کنند.

فرمانده واگنر پس از بمباران نیروهایش توسط ارتش روسیه، گفت انتقام می گیرد.

پریگوژین در ادامه گفت:  تحرکات ما علیه ارتش نیست و مانعی در عملیات نظامی آن ایجاد نخواهیم کرد.

وی همچنین افزود: کودتای نظامی نمی کنیم، بلکه آنچه انجام می دهیم یک راهپیمایی برای تحقق عدالت است.

واگنر، تصاویری را منتشر کرده که به گفته آنها مربوط به بمباران مواضعش در اوکراین است.

مسکو: حمله موشکی صحت ندارد/ برای  پریگوژین پرونده جنایی تشکیل شد

در واکنش به این خبر وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد: همه پیام ها و فیلم های پخش شده در شبکه های اجتماعی از طرف یوگنی پریگوژین در مورد ادعای “حمله وزارت دفاع روسیه به کمپ های واگنر” با واقعیت مطابقت ندارد و یک تحریک اطلاعاتی است.

به گزارش ایرنا؛ کرملین نیز گفت: پوتین از تحولات مربوط به فرمانده گروه واگنر آگاه است و تمام اقدامات لازم در حال انجام است.

کمیته ضد تروریسم روسیه هم اعلام کرد: ادعاهای فرمانده نیروهای واگنر بی اساس است. پس از فراخوان پریگوژین برای شورش مسلحانه، پرونده جنایی علیه وی تشکیل دادیم.

منابع:فارس؛ ایسنا، ایرنا

نظرات بسته شده است.