درمان افتادگی پلک / زمان دقیق برای اقدام به عمل بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی جراحی است که برای زیبایی ظاهر پلک انجام می شود این جراحی نه تنها جنبه زیبایی بلکه جنبه درمانی دارد و برای مشکلات عملکردی پلک نیز مفید است. در ادامه به معرفی انواع روش های درمان افتادگی پلک در خانه و توسط پزشک میپردازیم تا بهترین روش را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

بلفاروپلاستی

انواع روش های درمان افتادگی پلک چشم

برای درمان افتادگی پلک چشم  روش های بسیاری وجود دارد که برخی از این روش ها را می توانید در خانه انجام دهید این روشها از افتادگی شدید پلک ها جلوگیری میکند و دیرتر این اتفاق رخ می دهد ولی درمان قطعی برای افتادگی پلک نیست.

روش های درمان افتادگی پلک چشم می تواند از عوارض عمل بلفاروپلاستی جلوگیری کند.

هر کدام از این شیوه های درمان افتادگی پلک چشم برای هر فرد از لحاظ ماندگاری، مدت زمان درمان و هزینه هایی که دارد متفاوت است و شما می توانید بهترین روشی را که متناسب با شرایط چشم شماست انتخاب و اجرا کنید. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش ها می پردازیم.

درمان افتادگی پلک با ماساژ و ورزش

انجام ماساژها و ورزش هایی که از طرف پزشکان متخصص برای تقویت عضله های ابرو و پلک و پیشانی پیشنهاد می شود برای پیشگیری از افتادگی پلک موثر هستند این حرکات باید به طور مداوم ۶ روز درهفته به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه انجام شود.

اگر شما این حرکات ورزشی و ماساژها را از ۳۰ سالگی به طور مرتب انجام دهید از شدت ایجاد افتادگی پلک و چین و چروک کم میکند اما درمان قطعی برای افتادگی پلک نیست.

بلفاروپلاستی

درمان افتادگی پلک با درمان های خانگی و انواع روغن ها

استفاده از انواع روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، نارگیل،کنجد، بادام، درخت چای تا حدودی در کاهش افتادگی پلک چشم تاثیر میگذارد و از درمان های خانگی محسوب می شود.

این روغن ها به دلیل اینکه منبع اسیدهای چرب، مواد معدنی مثل روی و پتاسیم و ویتامین ها هستند موجب رطوبت رسانی و نوسازی و تقویت سلول های اطراف چشم می شوند روند افتادگی و چروک اطراف چشم را کاهش می دهند استفاده از روغن های گیاهی به دلیل طبیعی بودن عوارضی ندارند اما در برخی مواقع ممکن است برای بعضی افراد حساسیت ایجاد کند پس حتما در استفاده از آنها دقت کنید.

درمان افتادگی پلک با کرم ها

یکی از روش های درمان افتادگی پلک در پیشگری از انجام جراحی زیبایی پلک  ، استفاده از کرم های اطراف چشم هستند که با مواد موثر توسط افراد متخصص برای کاهش، پیشگیری و درمان افتادگی پلک کاربرد دارد این کرم های از کرم های پرکاربرد برای افتادگی پلک است ولی اثر این کرم ها موقتی تنها برای چند ساعت موثر هستند و افتادگی پلک را برطرف میکنند.

این کرم ها قبل از اینکه چشم ها دچار افتادگی پلک شوند اثرگذاری زیادی دارند و زمانی که چشم های شما دچار افتادگی پلک باشند و ازاین کرم ها استفاده کنید تاثیر زیادی نداری برای همین بیشتر افراد دچار افتادگی پلک به دنبال شیوه های قوی تری برای رفع افتادگی پلک هستند.

بلفاروپلاستی

اگر به پزشک متخصص و با تجربه ای مراجعه کنید با بررسی شرایط شما و سیر درمان امکان دارد بلفاروپلاستی را بهترین روش برای رفع افتادگی پلک شما تشخیص دهد.

عمل بلفارو پلاستی که به صورت بی حسی و گاهی با بیهوشی عمومی صورت میگیرد و با ایجاد برش هایی بر روی پلک چربی و پوست های اضافه برداشته می شود و عضلات ضعیف پلک تقویت می شود و همچنین با برش های در زیر مژه چربی های زیر پلک را خارج میکنند تا پف چشم رفع شود.

بخیه در این عمل بسیار ظریف است و بعد از مدتی آثاری از جای عمل باقی نمی ماند البته این بستگی به انتخاب شما در پزشک متخصص و حرفه ای دارد. عمل بلفاروپلاستی ماندگاری بسیار بالایی دارد.

بلفاروپلاستی

درمان افتادگی پلک در خانه بهتر است یا جراحی بلفاروپلاستی ؟

ما در بالا هر کدام از روش های درمان افتادگی پلک در خانه یا توسط پزشک را برای شما توضیح داده ایم و هر کدام از روش ها در شرایط و موقعیت های خود بهترین هستند.

روش های درمان افتادگی پلک اگر در خانه به طور مدام قبل ایجاد افتادگی و چین و چروک انجام شود از آن پیشگیری میکند یا روند افتادگی پلک را کند میکند ولی درمان قطعی برای افتادگی پلک نیست و اما روش بلفاروپلاستی که توسط پزشک متخخص پیشنهاد شود مطمئنا اخرین مسیر برای درمان افتادگی پلک شماست که ماندگاری بسیار بالایی دارد.

سخن آخر

این روزها در عرصه پزشکی نیز پیشرفت تکنولوژی را میبینیم که انواع روش های متنوعی برای سلامت بینایی و زیبایی چشم ها ایجاد شدند در این مقاله به بررسی برخی از این روش های درمانی برای افتادگی پلک پرداختیم.

اگر شما هم قصد دارید از روش ماندگار بلفاروپلاستی برای درمان افتادگی پلک خود استفاده کنید ما آقای دکتر جغتایی را با بیش از ۱۵ سال سابقه و تخصص و عمل های موفق در زمینه بیماری های چشم و جراحی های زیبایی چشم که از محبوبترین پزشکان در حوزه بلفاروپلاستی هستند را به شما معرفی میکنیم.

آدرس سایت دکتر جغتایی : drjoghtaee.com

نظرات بسته شده است.