معاون ظریف: به ‌۱۰ کشور ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم

معاون وزیر خارجه گفت: به همه کشورها به جز ۱۰ کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی‌کنند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم. به گزارش تسنیم از اهواز، حسن قشقاوی امروز در آیین افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیک در فرودگاه بین‌المللی اهواز ضمن بیان اینکه حضور در سرزمین پرافتخار و […]

معاون وزیر خارجه گفت: به همه کشورها به جز ۱۰ کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی‌کنند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم.
به گزارش تسنیم از اهواز، حسن قشقاوی امروز در آیین افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیک در فرودگاه بین‌المللی اهواز ضمن بیان اینکه حضور در سرزمین پرافتخار و پاک خوزستان سبب افتخار است، اظهار داشت: استاندار خوزستان به صورت مکرر برای افتتاح این دفتر تلاش کردند.
وی افزود: البته حق اهواز و استان خوزستان این بود که این دفتر زودتر افتتاح می‌شد ولی شاید یکی از دلایلش، تا حدودی فعال نبودن پروازهای خارجی بود که به یاری خداوند از این به بعد تعداد پروازهای خارجی بیشتر خواهد شد.
معاون وزیر خارجه بیان کرد: خداوند هر چه نعمت بود بر این استان داد اکنون این وظیفه ما مدیران است که از این گنج‌ها از جمله بنادر فعال، نفت، گاز و کشاورزی پر رونق بتوانیم استفاده کنیم.
وی در بیان داستانی در زمینه یکی از استان های شمالی، گفت: در برنامه ای خطاب به استاندار آن استان شمالی گفتم اگر روزی در قیامت خداوند شما و نخست وزیر دانمارک را احضار کند و بگوید هر چه به دانمارک دادم بهترش را به شما دادم چه می‌گویید!
قشقاوی در ادامه عنوان کرد: در آن زمان صادرات غیر نفتی و کشاورزی دانمارک ۱۰۲ میلیارد دلار بود ولی در آن استان صادرات به نیم میلیارد دلار هم نرسیده بود. باید دید که تفاوت این دو رقم بشر ساخته است و چه چیز سبب این موضوع شده و ما کجای کار با آنها متفاوت هستیم.
وی با بیان اینکه ما دولتی‌ها و حکومتی‌ها باید در خدمت بخش خصوصی باشیم، ادامه داد: حتی امیرالمومنین(ع) نیز در نامه‌اشان به مالک اشتر به نوعی فرموده اند که دولتی ها هیچکاری نمی توانند کنند و تجار می توانند سودآوری داشته باشند.
معاون وزیر خارجه تصریح کرد: پیوند پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س) بر اساس امانت و زرنگی در تجارت بود و نیز ایشان عهد مضاربه بسته بودند که پس از آن همه را نیز در راه اسلام هدیه دادند بنابراین ما نیز باید سرمایه گذار زاهد باشیم.
وی افزود: باید بستر بیشتری برای پیشرفت و توسعه در خوزستان با ورود سرمایه گذاران خارجی ایجاد شود وگرنه با این پیشرفت های گنجشکی اتفاق خاصی صورت نمی گیرد.
قشقاوی با اشاره به بحث روادید الکترونیک گفت: به همه کشورها به جز ۱۰ کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی‌کنند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم ولی اتباع ۱۸۰ کشور دیگر می‌توانند با پاسپورت به اهواز آمده و همین‌جا ویزا بگیرند و نیازی نیست به کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها بروند.
منبع: تسنیم

نظرات بسته شده است.