رییس بانک مرکزی برکنار شد

در روزهای اخیر افزایش قیمت دلار به ۴۰ هزار تومان موجب انتقادات زیادی به دولت و بانک مرکزی شد.

رییس بانک مرکزی برکنار شد

رییس بانک مرکزی برکنار شد.

به گزارش عصرایران، این برکناری به طور ناگهانی انجام شد. علی صالح‌آبادی رییس برکنار شده بانک مرکزی دیروز در جلسه چهارشنبه هیات دولت شرکت و از عملکرد خود و بانک مرکزی دفاع کرده بود.

در روزهای اخیر افزایش قیمت دلار به بیش از ۴۰ هزار تومان انتقادات و اعتراضات زیادی را متوجه دولت و بانک مرکزی کرد.

رییس بانک مرکزی برکنار شد

رسیدن دلار به ۴۰ هزار تومان رکورد بی سابقه در کاهش ارزش پول ملی ایران و کاهش قدرت خرید مردم است.

رئیس روابط عمومی بانک مرکزی گفته است صالح آبادی استعفا کرد. با این حال متن استعفا، دلیل و تاریخ آن هنوز منتشر نشده است.

رییس جدید/ از ریاست یارانه ها تا بانک ملی

«محمدرضا فرزین» در جلسه امروز هیات دولت به عنوان رییس کل جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی معرفی شد. او در دولت احمدی نژاد رئیس “سازمان هدفمندی یارانه ها” بود.

ایرنا نوشت: “در کارنامه علمی محمدرضا فرزین که دکتری اقتصاد و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با رتبه دانشیاری است، مقالات و سوابق پر شماری به چشم می‌خورد اما آنچه به نظر می‌رسد آنچه دولت را برای انتخاب او در این مقطع مجاب کرده است، مسئولیت‌های متعدد وی در حوزه پولی و بانکی است”.

رییس بانک مرکزی برکنار شد

فرزین از سال گذشته مدیرعامل بانک ملی است و پیش از آن نیز از سال ۱۳۹۲ رئیس هیئت مدیره بانک کارآفرین و در سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ مدیرعامل آن بانک بود.

عضو حقیقی شورای پول و اعتبار به‌عنوان نماینده رئیس‌جمهور، عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی، دبیر کارگروه طرح تحول نظام بانکی و دبیر کارگروه ارزش‌گذاری پول ملی از دیگر سوابق فرزین در حوزه پولی و بانکی در سالهای گذشته است.

ریاست هیئت عامل صندوق توسعه ملی، معاونت اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی و دبیری ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها در دولت دهم به‌عنوان یک پروژه بزرگ و ملی نیز مسئولیت‌های دیگر فرزین بوده است.

قبل از این وزیر راه و شهرسازی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت و ۳ تن از استانداران تغییر کرده بودند.

نظرات بسته شده است.