تهران/ دستگیری فردی که با وعده ازدواج اخاذی می کرد

یک زن به ماموران گفت که در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فردی آشنا شده و این آشنایی منجر به ارتباط نزدیک‌تر میان آنان شده است تا جایی که این فرد به شاکی وعده ازدواج داده و با این بهانه تصاویری از او دریافت کرده است.

تهران/ دستگیری فردی که با وعده ازدواج اخاذی می کرد

رییس پلیس فتای پایتخت از دستگیری فرد کلاهبرداری که با وعده ازدواج اقدام به اخاذی در شبکه‌های اجتماعی کرده بود، خبر داد.
به گزارش پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهارداشت:‌ چندی پیش زن جوانی به پلیس فتای تهران بزرگ مراجعه و اعلام کرد که فردی ناشناس در فضای مجازی با وعده ازدواج اقدام به اخاذی از وی کرده است این زن به ماموران گفت که در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فردی آشنا شده و این آشنایی منجر به ارتباط نزدیک‌تر میان آنان شده است تا جایی که این فرد به شاکی وعده ازدواج داده و با این بهانه تصاویری از او دریافت کرده است.
وی با بیان اینکه برابر اظهارات شاکی، متهم بعد از گذشت مدتی درخواست های غیراخلاقی و نامتعارفی از وی داشته، افزود:‌ این مرد، شاکی را تهدید کرده بود که اگر به او پول ندهد با انتشار تصاویر خصوصی آبروی او را خواهد برد و به همین دلیل نیز این زن پس از آنکه چندین بار مورد اخاذی واقع شده، تصمیم به شکایت گرفته است.

معظمی گودرزی ادامه داد: کارشناسان متخصص پلیس فتا پایتخت اقدامات خود را آغاز کردند و پس از بررسی همه جوانب پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی و تخصصی سایبری موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند. کارشناسان فنی این پلیس با تحقیقات گسترده در فضای مجازی ضمن به دست آوردن اطلاعات هویتی متهم پس از تشریفات قضایی مجرم را در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه ادله دیجیتال به پلیس فتا منتقل کردند.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: متهم پس از حضور در پلیس فتای تهران بزرگ تحت بازجویی قرار گرفته و گرچه در ابتدا منکر ارتکاب هرگونه جرمی شده بود، اما سرانجام و پس از روبه‌رویی با شاکی لب به اعتراف بازکرد و گفت که صرفا با انگیزه کسب مال دست به این اقدام زده است.

وی گفت:‌ برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و او به همراه این پرونده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.

نظرات بسته شده است.