کنکور ۱۴۰۳ هوشمند می شود

پورعباس گفت: همه آزمون‌های سراسری از جمله کنکور تا سه سال آینده به صورت هوشمند و الکترونیکی برگزار می‌شود.

معاون وزیر علوم و رییس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست هم‌اندیشی مدیران آزمون در بابلسر، گفت: سازمان سنجش در مسیر توسعه آزمون‌های مدرن در حال برنامه ریزی است تا همه آزمون‌ها از جمله کنکور سراسری تا سال ۱۴۰۳ به صورت الکترونیکی و هوشمند برگزار شود.

او افزود: داوطلبان کنکور از سال ۱۴۰۳ به بعد دیگر از کاغذ و سیستم‌های کاغذی استفاده نخواهند کرد.

بر اساس سیستم هوشمندی که طراحی شده و اکنون در آزمون‌های زبان در حال اجرا است داوطلبان پشت دستگاه‌هایی که در مراکز جامع آزمون تعبیه می‌شود آزمون خود را برگزار خواهند کرد و بلافاصله نیز نتایج آزمون اعلام می‌شود.

به گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور کنکور سال ۱۴۰۱ تغیرات شکلی زیادی دارد از جمله اینکه برای آرامش داوطلبان و افزایش امنیت آزمون تعداد سوالات تغییر کرده و دفترچه‌های آزمون و پاسخ نامه‌ها نیز از یک و دو دفترچه به تعداد بیشتری افزایش یافته است تا داوطلبان بتوانند با آرامش بیشتری زمان آزمون را تقسیم کنند و یک مرتبه با حجم وسیعی از سوالات مواجه نشوند.

نام نویسی آزمون سراسری از دهم بهمن تا ۲۰ بهمن انجام شد و بیش از یک ملیون و ۴۰۰ هزار نفر در کنکور سال ۱۴۰۱ ثبت نام کردند.

سازمان سنجش اعلام کرد: سامانه ثبت نام کنکور سراسری از اول اسفند تا ۴ اسفند برای جاماندگان یا کسانی که سوابق تحصیلی خود را ارایه نداده اند باز خواهد شد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور پیش بینی کرد: تعداد افرادی که در کنکور سال ۱۴۰۱ با هم رقابت خواهند کرد به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ روز‌های ۸ تا ۱۱ تیر ماه برگزار می‌شود.

منبع: شبکه خبر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.